W związku z awarią sieci telefoniczej - prosimy o kontakt pod numerem + 48 881 565 359

Vzór

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Poznaj Vzór- ikonę polskiego wzornictwa na międzynarodowych rynkach.W roku 2012, na mapie przemysłowego wzornictwa, pojawiła się błyskotliwie innowacyjna marka o nazwie Vzór. Jej narodziny były owocem wspólnych wysiłków trzech pasjonatów: Jakuba Sobiepanka, Michała Włocha oraz cenionej dr Krystyny Łuczak-Surówki. Za cel obrali sobie misję odkrywania, przywracania do życia oraz prezentowania światu ikonicznych dzieł wzornictwa przemysłowego, w tym przypadku skupiając się na bogatej spuściźnie Europy Środkowo-Wschodniej.


Jako akt pierwotny, niewątpliwie spełniający swoje posłanie, Vzór postawił na światło dzienne fotel RM58. To dzieło wyłonione spod ręki Romana Modzelewskiego w latach pięćdziesiątych XX wieku miało już wtedy w sobie ziarno genialności, które marka postanowiła doprowadzić do pełnego rozkwitu. RM58 to wizualna oda polskiego designu, jednocześnie ukazująca się jako niezwykła wizytówka kraju na arenie międzynarodowej. Paradoksalnie, chociaż świat pochylił się nad tym kunsztownym projektem, nigdy nie doszło do masowej produkcji.


Fotel RM58 - styl, klasa, elegancja.


Lecz Vzór, będąc w posiadaniu palety nowoczesnych narzędzi i materiałów, zdecydował się na renesans RM58. Fotela nie tylko przywrócono do życia, ale również poddano duchowi nowoczesności i przekształceniu z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Ustąpiono z tradycyjnych form na rzecz nowatorskiego polietylenu, co zaowocowało nadzwyczajną trwałością i wyjątkową jakością. Zbiór dostępnych wariantów kolorystycznych i wykończeń sprawia, że każdy miłośnik estetyki odnajdzie coś dla siebie. Podążając za zmieniającymi się potrzebami, Vzór przedstawia fotela RM58 w kilku wersjach, w tym klasycznej, obrotowej, matowej oraz tapicerowanej.


Historia marki Vzór to wciąż rozwijająca się opowieść o rewitalizacji, odrodzeniu i pasji. Jej narodziny w roku 2012 stanowiły jedynie początek podróży, która wciąż trwa i przyciąga uwagę miłośników designu oraz unikatowych historii z całego globu.


Artystyczna kolekcja mebli Vzór.


Unikając monotematyczności, Vzór wychodzi poza granice fotela RM58, rozciągając swoje skrzydła twórczości na projekty, które również wnoszą wyjątkowy charakter Romana Modzelewskiego. Oprócz uwieńczonej sukcesem ikony, marka oferuje obrazy meblowe jak fotel MR56 i MR57, które wraz z ich indywidualnymi cechami stanowią harmonijne uzupełnienie asortymentu.


Fotel MR56, wyłaniający się jako wizualna opozycja, tworzy oszałamiający zestaw z drewnianym siedziskiem o zaokrąglonej formie oraz abstrakcyjnie zawiłą, metalową podstawą. Przeplatając elementy natury i surowego przemysłu, MR56 stanowi prawdziwą wizję wzornictwa. Natomiast fotel MR57, okryty miękkim płaszczem tapicerki, emanuje ciepłem i przytulnością, stanowiąc kwintesencję komfortu. Obie te kreacje są udostępnione w wyborze wielobarwnych wykończeń, dając swobodę w dopasowaniu do estetyki każdego wnętrza.


Perfekcyjne wykonanie i z niesamowitą dbałością o szczegóły.


Niepodważalnym znakiem rozpoznawczym mebli Vzór jest perfekcyjne wykonanie, które gwarantuje trwałość na lata oraz nieśmiertelność wzorniczą. Te meble stanowią ponadczasową harmonię, zdolną wtopić się zarówno w aranżacje klasyczne, jak i futurystyczne, kreując spójny przekaz piękna i użyteczności. Vzór, jako swego rodzaju most między przeszłością a teraźniejszością, tworzy produkty, które stają się pięknymi dowodami na to, że tradycja i nowoczesność mogą istnieć w symbiozie.


Pod od momentu swojego założenia, Vzór zdobył zaufanie i uznanie klientów oraz krytyków, przechadzając się przez kurtynę wystaw zarówno na rodzimym gruncie, jak i poza granicami kraju. Lista zdobytych nagród, w tym prestiżowa Nagroda Dobrego Designu, jednoznacznie podkreśla ich wpływ na przestrzeń wzornictwa.


Marka Vzór nie poprzestaje na byciu jedynie uczestnikiem tej sceny, ma ambicję stać się aktywnym kształtującym ją graczem. Ich pragnienie polega na szerzeniu idei wyjątkowego wzornictwa, sięgając po korzenie tradycji, jednocześnie wychodząc naprzeciw najświeższym trendom. To wizja, w której piękno, funkcjonalność i trwałość stają się współbrzmieniem, a meble Vzór wnoszą pełnię tego harmonijnego akordu.