W związku z awarią sieci telefoniczej - prosimy o kontakt pod numerem + 48 881 565 359

Kategorie

Stoły do salonu 

Pokazuje 1 - 48 z 280 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 280 elementów

Stoły do salonu w najlepszej cenie

Szukasz nowych inspiracji do zmiany aranżacji i stylu swojego wnętrza? Brakuje Ci miejsca na rodzinne spotkania, obiady lub po prostu do wspólnego wypoczynku przy grach planszowych? Sprawdź propozycje stołów do salonu i dowiedz się jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie.

Wspaniała kolekcja stołów do salonu

Salon jest miejscem, które stanowi centralną przestrzeń spotkań wszystkich domowników. Tutaj toczy się życie domu, jak również odbywają się imprezy rodzinne lub ze znajomymi. Najczęściej, głównym elementem wyposażenia i umeblowania salonu jest oczywiście stół.

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze i najbardziej funkcjonalne stoły do salonu? Jego wybór nie jest wcale taką prostą sprawą. Niewątpliwe jedno jest pewne. Odpowiedni drewniany stół do salonu powinien być praktyczny, dobrany proporcjonalnie do przestrzeni, ale najważniejsze, aby był po prostu ładną i intrygującą ozdobą salonu. Dokładny i przemyślany wybór, będzie z pewnością procentował w przyszłości, w czasie użytkowania stołu.

Okrągłe stoły do salonu

W małych salonach w domu oraz w mieszkaniach sprawdzą się z powodzeniem stoły okrągłe. Dzięki nim można optycznie powiększyć pomieszczenie. Niewątpliwą zaletą okrągłego stołu jest możliwość równego rozmieszczenia gości, dzięki wyeliminowaniu siedzenia na rogach lub końcu stołu. Każdy posiada tyle samo miejsca do jedzenia i biesiadowania. Taki stół jest także bardzo bezpieczny dla najmłodszych użytkowników.

Prostokątne stoły do salonu

Najbardziej popularnym rozwiązaniem wciąż mimo wszystko jest prostokątny stół do salonu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Współcześnie budowane domu i mieszkania, projektowane są z myślą o ergonomicznym i wygodnym połączeniu salonu z kuchnią lub częścią jadalną. Oczywiście, jeśli tylko pozwala nam na to metraż, stół stawiamy w kuchni. Innym rozwiązaniem jest usytuowanie stołu pomiędzy kuchnią a salonem, ewentualnie w części jadalnianej. Cały czas, niesłabnącą popularnością cieszą się stoły prostokątne. To rozwiązanie ma swoje plusy, ponieważ taki stół, możemy w razie potrzeby z łatwością przystawić do ściany, kiedy z niego nie korzystamy.

Najwyższa jakość stołów w najlepszej cenie

Tak czy inaczej, ważne jest, aby stoły do salonu wykonane były z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale i wykończenia jego powierzchni. Wybór stołów na rynku meblarskim i wnętrzarskim jest bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie model dla siebie. Klasycznym modelem, który od wielu już lat gości na salonach jest oczywiście solidny stół, wykonany z drewna dębowego, bukowego lub każdego innego odpornego na zarysowania czy wgniecenia.

Szklany stół do salonu

Dobrym wyborem będzie także stół z blatem ze szkła hartowanego, którego konstrukcję stanowi stelaż metalowy, wykonany z nierdzewki lub stali malowanej proszkowo. Modnymi modelami stołów w ostatnich latach są stoły z grubymi drewnianymi blatami, które osadzone są na stalowych nogach. Stelaż metalowy i nogi, nawiązują do stylu industrialnego lub loftowego. Doskonale uzupełni wnętrze salonu, jadalni lub kuchni urządzonych w stylu nowoczesnym. W każdym razie należy też pamiętać, aby charakter i konkretny model stołu dobrze dopasować do stylu i charakteru wykończenia wnętrza. Oprócz drewnianych stołów do salonu producenci oferują także modele wykończone na wysoki połysk, których blaty wykonane są na przykład z płyty meblowej.

Wybierz swój idealny stół do salonu

Idealnym modelem stołu do jadalni, biorąc pod uwagę jego wymiary, styl i funkcję, będzie stół o wysokości około 75 centymetrów z możliwością wydzielenia dla każdej osoby, przestrzeni o wymiarach 60 centymetrów szerokości i około 35-40 centymetrów głębokości, na powierzchni blatu. Dobrze jest, gdy umożliwia swobodne ustawianie krzeseł przy stole i wstawanie z nich. Siedziska krzeseł znajdują się zazwyczaj na wysokości około 45-50 centymetrów nad podłogą. Wymiar stołu powinien umożliwiać także ustawienie go w odległości około 60 centymetrów od ściany oraz zapewniać do 100 centymetrów przestrzeni wokół, do swobodnego przemieszczania się z krzesłami.

Minimalna powierzchnia przeznaczona na ustawianie stołu musi umożliwiać bezproblemowe użytkowanie małego stołu dla czterech osób. Ma on długość co najmniej 120 centymetrów. Zajmie to około 4,5 metra kwadratowego powierzchni salonu. W przypadku modelu stołu dla sześciu osób, czyli takiego o długości 180 centymetrów, potrzeba wygospodarować co najmniej 7,5 metra kwadratowego przestrzeni, a jeśli chodzi o model 8-osobowy i większy, jest to powierzchnia od 9 do 12 metrów kwadratowych. Jest to podyktowane długością takiego stołu, która wynosi w tym przypadku od 240 do 300 centymetrów. Zdarza się, iż nie jesteśmy zdecydowani co do wielkości stołu i ilości gości, którzy będą przy nim siedzieć. Warto rozważyć zakup rozkładanego stołu do salonu, którego blat, można w razie potrzeby bez problemu wydłużyć o kilkadziesiąt centymetrów, w zależności od ilości gości. Na przykład model 4-osobowy można w ten sposób przekształcić w 8-osobowy. Po zakończonej imprezie można go złożyć do pierwotnych wymiarów.

Wszystkie wytyczne są oczywiście przybliżone, jednak warto wziąć je pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu stołu. Unikniemy dzięki temu nietrafionych zakupów i niepotrzebnych problemów z wymianą lub zwrotem mebla.