W związku z awarią sieci telefoniczej - prosimy o kontakt pod numerem + 48 881 565 359

Fameg

Pokazuje 1 - 48 z 157 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 157 elementów

FAMEG – meble tworzone z pasją


Na stronie Ideal Design można znaleźć mnóstwo unikatowych produktów, dzięki którym każde mieszkanie będzie wyglądało oryginalnie! Wielu projektantów włożyło mnóstwo wysiłku w tworzenie interesujących mebli, które uświetnią domy prywatne, gabinety czy sale konferencyjne. Jedną z firm, którą Ideal Design z prawdziwym zaszczytem sprzedaje jest FAMEG – producent doskonałych krzeseł oraz stolików, który na rynku działa już od wielu lat i od wielu lat podbija serca klientów. Co warto wiedzieć o samej firmie i jej ofercie?


Meble Fameg Radomsko – polski producent, światowa jakość


Sklep Fameg posiada już ponad 130 lat tradycji. Rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką tworzenia mebli jeszcze w roku 1881 i to nie z byle powodu! To właśnie ta firma jest spadkobiercą tradycji słynnych braci Thonetów, którzy rozpoczęli produkcję giętych mebli w radomszczańskich zakładach. Przedsiębiorstwo nosi nazwę „Fameg” dopiero od lat 50’ XX wieku, jednak to i tak prawdziwy szmat czasu! Przez wszystkie te lata udoskonalała i tak już wysokiej jakości umiejętność gięcia drewna, z której jest znana, dzięki czemu podbiła światowy rynek i pozostaje jednym z jego liderów do dziś!


Jeśli wiec ktoś pragnie mieć w swoim domu meble uświetnione tak znakomitą historią (wszak o zakładach Thonet piszą wszystkie książki do historii sztuki!), może zamówić kilka egzemplarzy, bądź choć jeden, wybrany, spośród bogatej oferty, jaka dostępna jest w sklepie Ideal Design. Wzornictwo mebli Fameg nawiązuje zarówno do tradycyjnego wyglądu mebli – co jest zrozumiałe z uwagi na tak wspaniałą historię i jej kontynuację – ale doskonale się odnajduje także w nowoczesnych formach. Dlatego też bez względu na to, czy jest się fanem współczesnego wzornictwa, czy też poszukuje perełek powiązanych z przeszłością, można szukać produktów dla siebie właśnie wśród mebli Fameg.


Producent mebli giętych - Fameg


Wśród oferty firmy Fameg, jaką dysponuje Ideal Design, można znaleźć przeróżne krzesła Fameg, stołki, hokery, a także stoliki i fotele do nowoczesnych wnętrz. Wszystko to są meble najwyższej jakości, które nie rozpadną się w czasie użytkowania, jak to czasem się dzieje po zakupie niektórych modeli w innych sklepach. Są trwałe, mocne, a do tego atrakcyjne wizualnie. Z pewnością więc przypadną do gustu wszystkim użytkownikom – tak dużym, jak i małym. Są też wielofunkcyjne, bowiem pasują zarówno do salonu w prywatnym domu, jak i do dużego gabinetu w wielkiej firmie. Można ich nawet używać na tarasie, wynosząc w czasie ładnej pogody, by wieczorem pooddychać świeżym powietrzem w wygodnym siedzisku, przy równie wygodnym stole.


Współczesne meble powinny być przede wszystkim oryginalne – to cecha wręcz wymagana! Jeśli ktoś pragnie podążać za modą i błysnąć przed znajomymi, powinien mieć to na uwadze. Obecnie wreszcie możemy poszukiwać swojej własnej drogi także w świecie aranżacji wnętrz – łączyć takie barwy, jakie pragniemy widzieć we wnętrzu, zestawiać ze sobą poszczególne modele mebli i dodatków, a także przede wszystkim wyrażać w ten sposób siebie! Nic dziwnego, że każdy – po okresie, w którym tak długo tkwiła Polska i który wymuszał z braku innych ofert kupowanie tego samego do każdego domu – pragnie teraz pokazać wnętrzem swój charakter, tak jak to robimy z ubraniami. Dlatego też od wyboru właściwych mebli wiele zależy!


Charakterystyka oferty Fameg


Designerskie meble od Fameg mogą się wyróżniać szczególną formą, bądź kolorem – nie wszystko przecież musi być utrzymane w stonowanych odcieniach. Na przykład sofa BB-1430 świetnie się komponuje z krzesłami A-1411 Fameg. Modele te są bardzo klasyczne, z kubełkowymi oparciami – kuszą przeróżnymi kolorami, dostępnymi w bogatej palecie barw. Zatem możliwe jest wybranie siedzisk o kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, brązowym, białym, fioletowym – tak naprawdę dowolnym. W ten sposób istnieje możliwość jeszcze lepszego dostosowania kupowanym mebli do konkretnych wnętrz, bez konieczności przemalowywania salonu na inny kolor, albo kupowania do niego innego dywanu. Jak donosi sam producent, ten akurat model będzie się najlepiej prezentował w pomieszczeniu pełnym gładkich i błyszczących powierzchni, pełnych efektownego szkła oraz metalu – czyli jednym słowem we wnętrzach, które bardzo często się obecnie spotyka, ponieważ uchodzą za wyjątkowo nowoczesne.Oferta firmy Fameg jest jednak o wiele szersza – meble najwyższej jakości to nie tylko bowiem krzesła i sofy do salonu, ale także między innymi hokery do jadalni i kuchni. To wysokie stołeczki barowe, które służą do siadania przy wysepce w kuchni, często oddzielającej teraz w dużym pomieszczeniu część do gotowania od części do spożywania posiłków. Hokery kiedyś stały tylko w barach – teraz uświetniają nowoczesne wnętrza! Propozycje firmy Fameg są utrzymane w drewnie (jasnym lub ciemnym), z elementami metalu w niektórych modelach i (również w niektórych) z siedziskami o różnych kolorach, które dzięki temu można dopasować na przykład do koloru blatów, albo ścian. Meble Fameg na pewno nie są tanie, ale ich cena jest rozsądna, gdyż w zamian zyskuje się produkt niemalże doskonały – wytrzymały, oryginalny i wygodny.


Meble ekskluzywne Fameg


Nowoczesne, polskie meble Fameg to także stoliki doskonałe na przykład do kącika kawowego, który często teraz aranżuje się w gabinetach w pracy. Na pewno sprawią, że współpracownicy czy klienci przychylniejszym okiem spojrzą na ich właściciela, ponieważ wysoka jakość łączy się zawsze w ludzkich oczach z profesjonalizmem – jeśli ktoś ma dobry gust, to znaczy że jest inteligentny, otwarty i obyty, a do takich osób ma się zawsze większe zaufanie. Warto pamiętać, że meble Fameg są tworzone w wersjach bardziej klasycznych lub bardziej nowoczesnych – mają przedziwną zdolność do łączenia w sobie tych dwóch cech, dzięki czemu powstaje na przykład taki produkt jak krzesło B-1404, z ciekawie wygiętym oparciem, przechodzącym w tylne nóżki.
Kto preferuje takie rozwiązania, kto szuka czegoś unikalnego i kto pragnie wygodnych mebli, przy jednocześnie ciekawym ich wyglądzie, powinien skupić się na ofercie właśnie tej firmy – wielu tak czyni i nikt nie żałuje, o czym może świadczyć najlepiej tak długa jej historia!