W związku z awarią sieci telefoniczej - prosimy o kontakt pod numerem + 48 881 565 359

Kategorie

Przeglądaj według

Włączone filtry:
  Dostępność
  Producent
  Cena
  Kraj Pochodzenia

  Parawany - designerskie i nowoczesne

  Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
  Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

  Nowoczesne parawany - do biura i do domu

  Parawany to rodzaje przenośnych ścianek, które mogą, lecz nie muszą posiadać ruchomych skrzydeł, połączonych ze sobą zawiasami. Kiedyś były bardzo popularne, znajdując się niemal w każdym domu – a na pewno w każdym bogatszym. I to nie tylko na terenie Europy, lecz niemal na całym świecie. Do dziś w różnych muzeach – także w Polsce – można napotkać ozdobne, starannie wykonane parawany, pochodzące na przykład z Chin i wykonane na przykład z jedwabiu. Tak naprawdę parawany pochodzą właśnie z tego kraju, a do Europy trafiły przy końcu XVI wieku. Jakiś czas temu przestały być popularne i zniknęły z naszych mieszkań, nie będąc podstawowym wyposażeniem. Od jakiegoś czasu moda na nie jednak wraca – a designerskie parawany, w nowych, interesujących formach stały się pożądanymi przedmiotami nie tylko do naszych domów prywatnych, lecz również i do naszych biur!

  Designerskie meble do domu i biura

  W każdej branży – zwłaszcza tej związanej z ogólnie rozumianą sztuką i dekoracją – istnieją pewne motywy przewodnie i zmieniające się trendy. Obecnie stawia się przede wszystkim na oryginalność – powinna się ona pojawiać we wnętrzach, odzwierciedlając tym samym osobowość właściciela danego mieszkania. Tak samo jak różne subkultury pokazują swoje przekonania i charakter poprzez ubiór, tak aranżacja wnętrz, w których się mieszka może to wszystko odzwierciedlić. Dlatego też wiele osób poszukuje pomysłów na nowoczesne produkty, które mogłyby ubogacić wnętrze, a jednocześnie do czegoś by się przydały.
  Nowoczesne meble wykonywane są w przeróżnych formach i z naprawdę różnych tworzyw. Modnie jest nawiązywać do natury, czyli stosować na przykład drewno czy kamień, ale i plastikowe oraz szklane produkty są często stosowane. Za ciekawe dodatki uznaje się także korek, ażurowe ozdoby czy po prostu metal. Jak widać istnieje pewna dowolność w stosowaniu tak materiałów, jak i kolorów. Po prostu ma być interesująco i nowocześnie!

  Modne parawany

  Współczesne parawany mogą nawiązywać stylem do tych, które znamy z przeszłości. Zatem mogą mieć kilka skrzydeł, być rozkładane i służyć na przykład w sypialni do zasłaniania ciała w trakcie przebierania. Prócz tych bardzo ozdobnych, na rynku można znaleźć również wersje bardziej proste – zasługujące w pełni na miano nowoczesnych. Takie parawany niekoniecznie muszą być białe i niekoniecznie muszą mieć jedynie jedno zastosowanie. Między innymi możliwe jest również używanie ich jako ekranów dla projektora. Parawan jako ekran dla projektora jest idealny – jednolity kolor, solidne podłoże oraz nieprzezroczystość sprawiają, że wszystkie prezentacje wyglądają na nim perfekcyjnie. Z tego właśnie względu może znaleźć zastosowanie tak w domu prywatnym, jak i w pracy. Jeśli chodzi o tą drugą opcję, może stać w Sali konferencyjnej, albo odgradzać jakąś część pomieszczenia od innej i być przenoszony do sali spotkań – czy wszędzie gdzie tylko jest potrzebny – w każdym dowolnym momencie. Na szczęście parawany można kupić w różnych rozmiarach, więc każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Im mniejszy, tym oczywiście lżejszy i łatwiejszy w przenoszeniu, jednak nawet te największe wersje bez większego trudu można postawić wszędzie gdzie się chce.
  Parawany do biura czy parawany dla domu mogą być jednak stosowane w dużo większej ilości przypadków. Dzięki nim można ustalić pewne podziały, coś od czegoś odgrodzić, albo coś zasłonić. Zwłaszcza ten ostatni pomysł jest ciekawy, bo w ten sposób można czymś nowoczesnym i ładnym przesłonić coś, co nie wygląda zbyt estetycznie – na przykład stary kaloryfer. Parawan – zasłona kaloryfera jest używany w coraz większej ilości domów i pewnie przyjmie się w kolejnych. W niektórych bowiem kaloryfery nie są niczym przysłonięte – ludzie nie chcą stawiać przy nich łóżek czy szaf, ażeby później nie mieć utrudnionego dostępu, a także nie narzekać na mniejszą ilość ciepła. Nie oznacza to jednak, że wszyscy muszą na nie patrzeć. Jakiś mały, elegancki parawan załatwi sprawę!

  Parawan od Ideal Design

  Szukasz parawanu do swojego domu lub biura? Jeśli mają mieć nowoczesną formę i wyróżniać się ciekawym designem, najlepiej poszukać czegoś dla siebie właśnie w Ideal Design. My wiemy, że oryginalność nie oznacza, że przedmioty nie mają mieć klasy! Nasi projektanci potrafią łączyć funkcjonalność z dekoracyjnością, a prostotę z wytwornością. Jednym słowem, warto tu kupować!
  Do wyboru klientów pozostają na przykład parawany Peekaboo, które charakteryzują się prostą formą oraz ciekawą kolorystyką tkanin, a przy tym posiadają specjalne haczyki, na których można zawieszać ubrania. Dzięki temu parawan może spełniać dodatkową rolę i to zarówno w miejscach publicznych, jak i właśnie w domu prywatnym. Czy to goście, czy domownicy mogą na nim wieszać odzież wierzchnią, albo nawet ręczniki. Haczyki znajdują się z tyłu, więc od zewnątrz parawan jest piękny i kolorowy. Sprawdzi się głównie w miejscach o małej przestrzeni, które trzeba w jakiś sposób podzielić wizualnie. Parawany są dostępne w trzech różnych wielkościach, albo w zestawie.
  Nieco droższym rozwiązaniem, ale z pewnością wartym uwagi jest zakup parawanu Prism. Jest to parawan o niewątpliwie ciekawej formie, który świetnie pasuje tak do biura, jak i do mieszkania. Przepuszcza on światło dzięki ażurowej siatce, a grafika na niej oraz zastosowane kolory mogą być dostosowane do potrzeb konkretnego wnętrza. Niektórzy decydują się na wersje jednolite kolorystycznie i białe, ale wszystko zależy od potrzeb zamawiającego. Parawan jest bowiem wykonywany na specjalne zamówienie, a nadaje się najlepiej do przestrzeni typu „open space”, które może podzielić. Parawan otrzymał nagrodę firmy Vitra na festiwalu Łódź Design 2009 - jak widać jest więc doceniany! Bez względu na to, na jaki produkt kto się zdecyduje, niektóre przestrzenie aż proszą się o to, by postawić w nich parawan. Warto więc to zrobić, korzystając z naszej oferty. Z pewnością nikt nie pożałuje takiego wyboru - w końcu każde nowoczesne wnętrze może na tym ciekawym produkcie jedynie zyskać!