regał o zmiennych wysokościach ideal design hałas

Regał o zmiennych wysokościach – uniwersalna rzecz do każdego domu

piątek

Wszyscy chcemy tak zaaranżować przestrzeń, w której mieszkamy, żeby wzbudzała zachwyt gości czy reszty domowników, ale by jednocześnie była wygodna w użytkowaniu. Nie jest łatwo połączyć ze sobą te dwie sfery, jednak przykłady wielu idealnie zaprojektowanych domów, jak również wiele projektów (również meblowych) pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe. Z uwagi na fakt, że obecnie mamy więcej szans niż kiedykolwiek na znalezienie dla siebie właściwego produktu, tak naprawdę nie powinno być z tym żadnego kłopotu. W końcu z jednej strony możemy dysponować funduszami, których posiadamy więcej niż ludzie dawniej, a z drugiej strony mamy do wyboru naprawdę wiele producentów, sklepów, modeli towarów itp. Wiele osób słusznie szuka czegoś wyjątkowego w internecie – mogąc w ten sposób od razu sprawdzić opinie na dany temat innych użytkowników, dostępność czy cenę. Na naszym blogu często opisujemy firmy godne polecenia, albo też poszczególne wyroby, które zwróciły naszą uwagę. Ten wpis poświęcony będzie regałowi o zmiennych wysokościach – który naprawdę pasuje do każdego mieszkania!

regał o zmiennych wysokościach ideal design

Regał ponadczasowy

Regał o zmiennych wysokościach to regał zaliczany do ikon polskiego designu. Został zaprojektowany jeszcze w roku 1959, ale po dziś dzień jest uznawany za niesamowicie uniwersalny mebel! Znajdzie zastosowanie zarówno w każdym domu mieszkalnym, jak i w miejscu pracy, ale również w miejscach użyteczności publicznej – jak biblioteki. Można na nim ustawiać książki, płyty, układać słoiki, albo jakieś przybory kuchenne, może służyć jako regał w pokoju dziecięcym, a zatem wówczas ustawimy na nim zabawki, ale może również dzielić salon na strefy, stanąć w sypialni, bibliotece, archiwum, sali konferencyjnej itp.

Regał jest naprawdę ponadczasowym rozwiązaniem! Jego styl pasuje do wszystkich wnętrz i mimo upływu tylu lat nadal można powiedzieć, ze jest trendy! Wpisuje się wręcz idealnie we współczesne wzornictwo użytkowe, będąc idealnym dopełnieniem na przykład wnętrz zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, ale również i industrialnym, czy skandynawskim (który obecnie jest wszędzie najchętniej wybierany).

Regał o zmiennych wysokościach to regał drewniany – solidny i praktyczny. Jego historia również jest bardzo ciekawa! To rzecz projektu profesora Rajmunda Teofila Hałasa z roku 1959 (założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej uczelni). Do dziś uznawany jest za ikonę polskiego designu, a wzór użytkowy objęty został ochroną patentową na terenie Europy.

regał o zmiennych wysokościach ideal design polski design

Designerski i wygodny

Mówiąc o regale o zmiennych wysokościach, należy wspomnieć o jego unikalnym wyglądzie, ale również i o tym, jak bardzo jest on wygodny w użyciu. Nam spodobała się szczególnie prostota jego składania i rozkładania – zmieniania w pionie i poziomie, dostosowując do własnych potrzeb oraz do potrzeb konkretnego miejsca. Kupując jedną rzecz, można w zasadzie zyskać regał, który w razie potrzeby stanie wszędzie. Robimy remont i już nie mamy na niego miejsca w salonie? Można go zmniejszyć, albo zwiększyć i przenieść gdzie indziej!

Jak to wszystko jest możliwe? To zasługa unikalnego projektu! Ten nowoczesny regał posiada niezwykle pomysłowe, designerskie rozwiązanie – unikalny system łączenia półek za pomocą klamer ze stali nierdzewnej pozwala dowolnie konfigurować je w pionie i w poziomie. Złożenie całego regału trwa dosłownie kilka minut, zatem oszczędzamy na czasie. Nic dziwnego, że regał jest tak chętnie wybierany – i my polecamy go wszystkim bardzo gorąco! To regał z drewna dębowego, solidny, praktyczny. Możemy sami wybrać jak będzie wyglądało drewno użyte do jego budowy. Może to być drewno bielone, starzone, olejowane, albo nieco przypominające kamień.

regał o zmiennych wysokościach rajmund teofil hałas ideal design

Gdzie można znaleźć podobny produkt? Na stronie www.idealdesign.pl. Ze swojej strony wszystkim go gorąco polecamy – to mebel uniwersalny, który na pewno sprawdzi się w każdym biurze czy domu prywatnym! Może być przysunięty do ściany, albo stać nawet na środku pokoju – z każdej strony wygląda tak samo dobrze i jest tak samo funkcjonalny.