Masz pytania? Zadzwoń: +48 32 351 39 77
 
Fotel RM58
Darmowa dostawa
Fotel RM58
Producent: Vzór
Cena: 1 580,00 zł
szt.
Fotel RM58 soft
Darmowa dostawa
Fotel RM58 soft
Producent: Vzór
Cena: 2 583,00 zł
szt.
Fotel RM57
Darmowa dostawa
Fotel RM57
Producent: Vzór
Cena: 1 488,00 zł
szt.
Fotel RM56 Wood
Darmowa dostawa
Fotel RM56 Wood
Producent: Vzór
Cena: 1 709,00 zł
szt.

Fotele VZÓR Romana Modzelewskiego

Profesor Roman Modzelewski to zdecydowany pionier w dziedzinie polskiej sztuki użytkowej, tworzący w okresie "Zimnej Wojny". Pierwsze prace profesora powstawały w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i charakteryzowały się wybitnym jak na tamte czasy, pionierskim podejściem do designu i projektowania mebli. PRL to okres w historii, w którym brakowało dosłownie wszystkiego, a to, co udało się dostać, było co prawda wysokiej jakości, trwałe, lecz przeciętne pod względem estetycznym i bardzo jednakowe. To czasy, kiedy w każdym polskim domu można było spotkać urządzane na jedną modłę mieszkania, wyposażone w meble tej samej produkcji. Brakowało w tym wszystkim polotu i fantazji - i wówczas na scenę designerską wkroczył Roman Modzelewski tworząc unikalne, jedyne w swoim rodzaju meble, niezwykle modernistyczne jak na tamte czasy, również na skalę światową.

Modernistyczne fotele

Jeśli chodzi o produkt jakim jest Roman Modzelewski fotel cena pojedynczego egzemplarza jest niezwykle okazyjną, pozwalającą mieć w swoim domu coś na miarę PRL-u, a jednocześnie w stylu totalnie różnym od tego, jaki wówczas był na topie. Designerskie fotele VZÓR to klasyka gatunku jeśli chodzi o prostotę i minimalizm formy. Stworzone na wzór prototypu foteli profesora Modzelewskiego doskonale uzupełniają każde nowoczesne, kultowe wnętrze w stylu późnego modernizmu.

Designerskie projekty foteli

W swoich projektach cenionych na całym świecie Modzelewski odszedł od produkcji rzemieślniczej, tworząc formy idealne pod produkcję przemysłową, dopasowane do potrzeb tamtych czasów i pozwalające zaoszczędzić na kosztach produkcji, a jednocześnie tworzyć meble na większą skalę. W produkcie, jakim jest ten fotel design odgrywa kluczową rolę. Są to niezwykle wygodne siedziska wykonane z nowoczesnych tworzyw - tapicerowanej pianki lub tworzywa sztucznego - o modernistycznych kształtach, idealnie dopasowanych do anatomii siedzącego człowieka. Fotele wpierają się na charakterystycznych prostych nogach, a ich siedziska choć mają unikatowy kształt, są niezwykle dobrze wyprofilowane i zapewniają ogromny komfort wypoczynku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl