Oświetlenie

Grok Invisible – Minimalistyczne lampy designerskie

Badania pokazują, że jakość światła wpływa na ludzi na wiele różnych sposobów. Dobrze zaprojektowane oświetlenie może pozytywnie wpłynąć na zadowolenie i jakość naszego życia. Dobre oświetlenie poprawia nastrój i atrakcyjność samej przestrzeni mieszkalnej. Kierując się tym przeświadczeniem, postanowiliśmy sprawdzić i przetestować Grok Invisible – minimalistyczne lampy designerskie.

lampa-wiszaca-grok-invisible-idealdesign

Oświetlenie jest centralnym aspektem projektowania domu. Możemy dowolnie „manipulować” atmosferą w domu przez ustawienie oświetlenia i dobór odpowiednich lamp. Jak każda inna część wystroju mieszkania, także oświetlenie zmienia się i ewoluuje. Nowe ekscytujące trendy to zaawansowane technologicznie elementy sterujące i minimalistyczne lampy, które sprawiają, że nasze domy są wygodne do mieszkania. W ten trend wpisują się nowoczesne lampy Grok Invisible, które sprawdzają się doskonale we współczesnych wnętrzach i chętnie wykorzystuje się je jako oświetlenie główne lub też dodatkowe – akcentowe.

Doskonale komponują się ze stylem nowoczesnym, minimalistycznym czy surowymi wnętrzami loftów. To, co rzuca się od razu w oczy, to ruchome światła, dzięki czemu jesteśmy w stanie dowolnie ustawić źródło światła, a tym samym wyeksponować szczególnie istotne elementy czy powierzchnie mieszkania, czy domu. Podczas produkcji nikt nie szczędził materiałów najwyższej jakości, co pozwala nam sądzić, że jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne i przez długi czas zachowa swoje pierwotne właściwości, nawet mimo długotrwałego zużycia. Jednocześnie to przykład wyjątkowo przemyślanego i przede wszystkim nowoczesnego awangardowego wzornictwa. Uzyskano tutaj efekt w postaci połączenia estetyki i wysokiej funkcjonalności.

grok-invisible-idealdesign

Grok Invisible – najlepsze designerskie lampy

Każdy z nas wie, że oprawy oświetleniowe w domu oznaczają znacznie więcej niż tylko ozdobę czy tylko źródło światła. Idealny produkt łączy w sobie te dwie cechy. Tego typu żarówki są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o oświetlenie, ponieważ pozwalają przede wszystkim na ogromną oszczędność energii. To jednak tylko jedna z zalet tych lamp. Zamontowane tutaj żarówki mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki, a ich szacowany czas życia wynosi 100 000 godzin. Można to podzielić na 11 lat ciągłej pracy.

Oświetlenie jest też ekologiczne! Co w kontekście kryzysu globalnego ocieplenia jest po prostu modne i mile widziane. Światła LED zostały wyprodukowane bez użycia toksycznych chemikaliów, w przeciwieństwie do migoczących lamp fluorescencyjnych i oldskulowych świec świecących, które często zawierają rtęć jako jeden z najbardziej szkodliwych elementów. Zakup lamp LED również natychmiast zmniejszy ślad węglowy. Można je również poddać recyklingowi, a nie wyrzucać do śmieci jak zwykłe lampy.

Światła LED są najlepszym wyborem dla każdej designerskiej lampy w domu, a także wszystkich innych opraw oświetleniowych, ponieważ są po prostu bardziej trwałe niż jakiekolwiek inne lampy. Lampy Grok Invisible są odporne na wibracje, uderzenia zewnętrzne i wstrząsy. Co więcej, będą tak samo działać w każdej temperaturze czy w domu będzie gorąco, czy też zimno. Lampy te nie emitują też promieniowana UV, co ma duży wpływ na stan naszego zdrowia oraz codzienne samopoczucie.

kinkiet-grok-invisible-idealdesign

Lampy do biura i domu

Mimo że producent Grok Invisible zaprojektował swoje lampy pod kątem wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, to jednak cechuje je pewien uniwersalizm i można je wykorzystać także na innych powierzchniach. Doskonale będą pasować choćby do eleganckich biur. Sprawdzą się jako źródło światła dla pojedynczego pokoju biurowego, ale też, jeśli chodzi o większe przestrzenie, w których przebywa kilku pracowników. Biuro utrzymane w nowoczesnym stylu wymaga bowiem równie nowoczesnego i zwracającego uwagę oświetlenia. Ten wybór jest tym korzystniejszy, że lampy Grok Invisible są jak wspomnieliśmy, trwałe.

To szczególnie ważne, jeśli chodzi o oświetlenie biurowe, z którego często musimy korzystać przez długie godziny nawet przez siedem dni w tygodniu. Można je też wykorzystać jako element oświetlenia zewnętrznego. Szczególnie korzystnie będą się prezentować na tarasie domu, gdzie dowolnie ustawiając kąt światła możemy uzyskać fenomenalny efekt.