Ogród

Girlandy – Idealne oświetlenie do ogrodu

Wiele osób chciałoby mieć własny ogród. Bez wątpienia to wielki plus, ponieważ można spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, a to sprzyja zdrowiu. Można również samodzielnie rozplanować co znajdzie się w ogrodzie, żeby pięknie się prezentował. To zawsze miejsce, gdzie spędza się wiele czasu samodzielnie i gdzie zaprasza się gości. Należy zatem zadbać o odpowiednie warunki do ich przyjmowania.

Stolik, krzesła, zadaszenie w postaci altanki czy rozkładanego namiotu – pomysłów na to jest sporo. Można zdecydować się na plastikowe lub drewniane meble, które przeważnie mają prosty kształt, lecz można oczywiście wybrać i wersje bardziej ozdobne. Wszystko zależy od konkretnych upodobań, a także od możliwości finansowych konkretnej osoby czy rodziny. Warto jednak podkreślić, że czas w ogrodzie można spędzać nie tylko w dzień, ale również wieczorem czy nawet nocą.

Wówczas potrzebne będzie jednak stosowne oświetlenie, które stworzy należyty klimat, a jednocześnie pozwoli dostrzec wszystko dookoła. Coraz więcej osób sięga po świetliste girlandy – zatem w tym artykule trochę o nich opowiemy!

    Nie tylko w czasie świąt

Świecące sznury większości osób kojarzą się nadal ze świętami Bożego Narodzenia, kiedy to owijamy nimi choinkę w środku, ale i drzewka czy balustrady na zewnątrz. Rozświetlają całą przestrzeń, ładnie migocząc i tworząc przyjemny, podniosły klimat. Coraz więcej osób dostrzega jednak potencjał, jaki tkwi w podobnych, świetlnych sznurach i stosuje je nie tylko w zimowym okresie.

Girlandy znajdujemy więc na balkonach i na tarasach, a także na altankach czy na ogrodowych namiotach. To więcej niż jedno źródło światła, więc cała przestrzeń jest lepiej widoczna. Wszystko prezentuje się bardzo przytulnie, a przy tym dokładnie widzimy na przykład drogę do domu czy furtki, a także stół i krzesła – zależy gdzie się takie żarówki powiesi. Coraz częściej właśnie na wiosnę i w lecie można więc dostrzec podobne światełka, jasno świecące w ogrodzie. Są większe niż sznury świąteczne i oferują jednostajne światło. Ich celem nie jest bowiem głównie dekoracja, lecz przede wszystkim jasne rozświetlenie przestrzeni. Fakt, iż prezentują się dekoracyjnie jest zaś wspaniałym dodatkiem – ich wielką zaletą! Cały ogród od razu wygląda jeszcze lepiej!

Stylizacje z girlandami

Jak rozplanować przestrzeń, kiedy chcemy użyć w ogrodzie świetlistej girlandy? Gdzie ją umieścić i jaką wybrać? Przede wszystkim warto powiesić taką girlandę w miejscu, gdzie będzie najbardziej przydatna. Zamiast więc wieszać ją na przykład na drzewku, które jest sporo oddalone od domu, lepiej będzie powiesić ją w altanie, nad stołem przy którym spożywa się posiłki.

Może też zostać umieszczona w górze, w pobliżu grilla, oświetlając tym samym jego przestrzeń roboczą. Jeśli ktoś posiada nieosłonięty taras, może ją zawiesić na zewnętrznej ścianie domu, albo na balustradzie. To ostatnie zastosowanie jest często wykorzystywane na balkonach. Girlanda może zastępować inne źródła światła między innymi do oświetlenia schodów. Istnieje wiele jej zastosowań.

W każdym ogrodzie przyda się jednak mniej więcej w tych samych miejscach. Jeśli ktoś nie chce używać jej cały czas, może korzystać z podobnego produktu tylko w wyjątkowych sytuacjach – na przykład w trakcie świętowania komunii czy bierzmowania. Wiele osób posiadających dom z ogrodem decyduje się świętować podobne okazje u siebie. Wszystko będzie wyglądać lepiej, bardziej odświętnie, a jednocześnie urokliwie, gdy zastosuje się podobny pas światełek. Dodajmy jeszcze, że jest także o wiele bezpieczniej.

Ryzyko, że ktoś nie zauważy schodka, albo przewróci się o coś bardzo spada – ciemność jest bowiem jasno rozświetlona.

Gdzie kupić girlandy?

Girlandy żarówkowe, zakończone gniazdem, dzięki któremu można je podpiąć do kolejnego produktu to pomysł firmy Kolorowe Kable. Girlanda świetlna tego producenta jest też odporna na szkodliwe warunki zewnętrzne. Każda oprawka tego modelu jest wyposażona w silikonowy pierścień, co chroni ją przez wpływem wilgoci oraz zagrożeniem płynącym ze strony niskich temperatur. Gumowy przewód jest zaś bardzo elastyczny, choć prezentuje się solidnie. Produkt jest dostępny w naszym sklepie.