Biurka, Meble biurowe

Funkcjonalne biurka do pracy i domu

Wybierając biurko do domu lub pracy zadajesz sobie zapewne wiele pytań. Czy to biurko, które zamierzasz kupić, będzie pasować do Twojego stylu pracy i spełni twoje potrzeby? A może nad tym czy rozmiar będzie dobrze pasował do parametrów i ograniczeń twojego biura lub miejsca pracy? Czy powierzchnia biurka jest w stanie sprostać codziennym wymaganiom związanym z Twoją pracą i środowiskiem pracy? To tylko kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, kiedy zastanawiasz się nad wyborem nowego biurka. W tym wpisie chcemy ci zaproponować konkretne rozwiązania na bazie modeli, które prezentują najlepsze meble polskie i meble włoskie w zakresie biurek.

designerskie-biurko-cleo

Propozycje biurek do gabinetu

Pierwszym produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest biurko z szufladą BORA. Możemy je nabyć za pośrednictwem www.idealdesign.pl. Biurko ma niezwykle nowoczesny i atrakcyjny design i jest wykonane z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk w kolorze białym. Biurko ma solidną konstrukcję. Nogi w biurku zostały wykonane z chromowanej stali, co jest dla nas gwarancją, że przez bardzo długi czas zachowa swoje pierwotne, fabryczne właściwości i będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne czy te wynikające po prostu z zużycia. Samo maksymalne obciążenie blatu biurka to 120 kilogramów, a punktowe to aż 40 kilogramów. Tego typu biurko doskonale sprawdza się zwłaszcza w gabinetach lekarskich oraz biurach, gdyż jego nowoczesna konstrukcja pozwala łatwo utrzymać je w czystości.

Cleo – nowoczesne biurka

Jeśli szukamy biurka do gabinetu czy biura to doskonałym wyborem jest też biurko z szufladami CLEO. To propozycja dla wszystkich, którzy szukają biurka, które jest specjalnie zaprojektowane do użytku z komputerem. Jeśli używasz komputera, zawsze upewnij się, że na biurku jest miejsce lub schowek, w którym można umieścić procesor oraz przeciągnąć kable. Poszukaj wbudowanych otworów na przewody lub kanałów dla połączeń elektrycznych. Nowoczesne biurko CLEO to idealny model dla osób poszukujących biurka o małych wymiarach i nietuzinkowym designie. Podobnie jak w przypadku BORA tu też mamy płytę wykonaną z MDF.

Jest ona dodatkowo polakierowana w białym matowym kolorze. Biurko ma dwie szuflady do przechowywania. Dodatkowo blat wyposażony jest w zamykany schowek z cichym domykiem. Same dronty szuflad wykonane są z płyty MDF wykończone okleiną. Podstawa to metal malowany proszkowo. Tego typu biurka sprawdzą się idealnie w biurowych przestrzeniach, zwłaszcza tych utrzymanych w minimalistycznym stylu. Podobnie jak w przypadku każdego biurka oferowanego przez Ideal Design i ten model jest łatwy do czyszczenia.

biurko-marin-ideal-design

Jakie biurko wybrać do domu

Wybierając biurko do domu zależy nam, aby było ono o możliwie największej powierzchni, aby pomieścić arkusze kalkulacyjne, obszerne książki lub stosy ważnych dokumentów. W takim przypadku rozważ konfigurację biurka w kształcie litery „L”, aby zapewnić zarówno miejsce do pracy w domu jak też przechowywania podręcznych dokumentów. Twoje biurko powinno zapewnić prześwit dla twoich nóg. Standardowe wysokości biurka od 29 do 30 cali od podłogi są wystarczające dla większości użytkowników. Siedząc za biurkiem, powinno być optymalnie co najmniej trzy i pół stopy przestrzeni. To wszystko zapewni ci komfort pracy w domu przy biurku.

Biurka ze szklanym blatem

Tutaj z pomocą przychodzi nam biurko ze szklanym blatem MARIN. Podobnie jak w przypadku innych produktów także tutaj mamy do czynienia z nowoczesnym designem. Sama szafka została wykonana z płyty MDF lakierowanej, a blat biurka wykonany jest z hartowanego czarnego szkła o grubości 10 mm. Podstawa biurka wykonana jest ze stali lakierowanej. Biurko MARIN idealnie sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach i jest szczególnie polecane do mieszkań, choć nie istnieją żadne przeszkody, aby zastosować je także w biurze czy w lokalach użyteczności publicznej.

Blat biurka ma szerokość 120 centymetrów, a jego długość wynosi 60 centymetrów. Wysokość tego mebla to 76 centymetrów. Do biurka dołączona jest szafka boczna o wymiarach 120x60x61 centymetrów. W niej możemy przechowywać wszelkie potrzebne dokumenty czy podręczne narzędzia naszej codziennej pracy. To idealne rozwiązania, zwłaszcza kiedy zależy nam na oszczędności przestrzeni oraz właściwej organizacji naszej pracy. Zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich dokumentów pozwala nam optymalnie zarządzać przestrzenią, w której pracujemy na co dzień.