silesia-custom-furniture

Silesia Custom Furniture – dla symaptyków stylu industrialnego

piątek

Styl industrialny posiada grono zagorzałych zwolenników. Sama historia tego stylu jest bardzo ciekawa – jest to bowiem produkt recesji, która w latach 50’ XX wieku szalała w Stanach Zjednoczonych Ameryki i doprowadziła do tego, iż trzeba było opuszczone budynki przemysłowe przerabiać na mieszkania dla zwykłych obywateli. Jak więc widać to, co kiedyś było synonimem biedy i niejako koniecznością, dziś uchodzi za modne – i ekskluzywne. Mieszkania w stylu industrialnym aranżowane są w bardzo charakterystyczny sposób i zgodnie z kilkoma zasadami (choć generalnie styl ten stawia na pewną wolność w wyborze produktów i aranżacji wnętrza). Najważniejsze są jednak meble, jakie się znajdą w pomieszczeniach. Mogą one sprawić, że całość będzie wygodna i przytulna, a codzienne funkcjonowanie przyjemne. Mogą też jednak sprawić, że chaos w pomieszczeniach i niemiłe w odbiorze produkty będą zniechęcać do odwiedzin. Ważne jest zatem, by wybierać mądrze – a my dla wszystkich fanów industrialnego stylu mamy dobrą informację! Silesia Custom Furniture to firma, która produkuje doskonałe, industrialne meble. W artykule opowiemy o niej nieco więcej!

lawa-frame-silesia-custom-furniture

Duża przestrzeń, mało ozdób

Styl industrialny kocha przestrzeń – jak najmniej ścian, a jak najwięcej produktów zgromadzonych po prostu w różnych miejscach wielkiego pomieszczenia. Jedna część jadalna, druga codzienna, kącik czytelniczy itd. Z drugiej strony jednak najlepiej ograniczać ilość mebli do minimum i nie używać w pomieszczeniach zbyt wielu ozdób – raczej warto zadbać o to, by ozdobą samą w sobie były industrialne lampy czy zawieszone na ścianach obrazy.

Styl industrialny stawia na minimalizm we wnętrzu, przestrzeń, chłodne kolory i stosuje lustra, które pomagają jeszcze optycznie powiększyć wnętrza. Silesia Custom Furniture to producent, który znakomicie zdaje sobie sprawę z potrzeb osób uwielbiających ten oryginalny styl. Lampy, stoły czy krzesła, jakie wytwarza ta firma – i jakie można kupić na www.idealdesign.pl – prezentują się wspaniale! Wyglądają jak produkty odrestaurowane (i czasem nimi są), które rzeczywiście mogłyby wypełnić wnętrze ubiegłowiecznych mieszkań. Z drugiej strony jednakże widać, że są solidnie wykonane i wysokiej jakości – a więc będą służyć swoim nabywcom bardzo długo! Wiele modeli nas urzekło. W tym stoły z litego drewna, oryginalne lampy i meble w stylu industrialnym do loftu i nie tylko. Szczególnie jednak dwa produkty przyciągnęły naszą uwagę – i o nich chcemy bliżej opowiedzieć czytelnikom.

lampa-industrialna-silesia-custom-furniture

Industrialna lampa BEAM RETRO

Designerska, industrialna lampa wisząca BEAM RETRO ma masywną podstawę, którą stanowi dwuteownik IPE 100. Co ciekawe, lampy, które zostały użyte do wytworzenia tego modelu to odrestaurowane lampy przeciwwybuchowe, używane kiedyś w fabrykach. Posiadają standardowy gwint, który sprawia, że pasują do nich wszystkie, dostępne na rynku żarówki. Produkt prezentuje się bardzo oryginalnie – dwie lampy dają sporo światła, które jest przyjemnie przytłumione, co daje świetny efekt. We wnętrzach industrialnych takiej lampy nie może zabraknąć – jest czarna, z drucianymi elementami, doskonale dopasowana do wymogów stylu.

lampa-beam-retro-silesia-custom-furniture

Stół industrialny FAT

Producent Silesia Custom Furniture sprzedaje stoły i lampy ręcznie robione. Industrialny stół, który nas urzekł jest solidny, mocny, widać że dosyć ciężki. Wykonano go z naturalnych materiałów: ramę ze stalowych płaskowników, blat z dębowych desek, bejcowanych i trzykrotnie lakierowanych, Co ważne, rama może mieć dowolny kolor, a sam stół dowolne wymiary – ponieważ robiony jest na zamówienie, kupujący może sam wszystko ustalić, tak by później produkt pasował do wnętrza jego domu. Można nawet samodzielnie wybrać, czy stół ma błyszczeć, być matowy, czy półmatowy – albo naturalny. Znakomicie będzie wyglądał w zestawie z krzesłami tej firmy, utrzymanymi w podobnym stylu. Może pełnić funkcję stolika kawowego, stołu do salonu, loftu lub być używany jako biurko.

stol-indutrialny-fat-silesia-custom-furniture

[Głosów:0    Średnia:0/5]