Wnętrza

Plastikowe krzesła – nowoczesny trend

Nie ma takiego domu, mieszkania czy firmy, które mogłyby się obyć bez krzeseł. Potrzebujemy ich, żeby zasiadać przy stole w trakcie obiadu, żeby zasiadać przy biurku gdy coś piszemy, albo gdy korzystamy z komputera, a nawet po to, żeby wejść na nie, gdy potrzeba na przykład wkręcić żarówkę w przedpokoju, a nie mamy drabiny. Krzesła to konieczność w każdym wnętrzu – warto jednak, żeby były odpowiednie, bo i od nich zależy charakter całej aranżacji. I to w dużym stopniu! W nowoczesnych wnętrzach królują pewne tworzywa – jak drewno, szkło, metal czy plastik. Najczęściej spotyka się właśnie je, wzbogacone o jakieś ciekawe formy, czy też o elektronikę. Niektórzy obawiają się krzeseł ze sztucznych tworzyw, jednak naprawdę nie ma czego – udowadniamy, że przy odpowiedniej aranżacji zachwycą! Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na unikalne krzesła od uznanych projektantów, a nie na tani produkt ze zwykłego sklepu. W tekście szukamy najciekawszych rozwiązań od takich marek jak Pedrali, Scab Design, Nardi czy Resol!

krzesło plastikowe pedrali blitz 640 ideal design

Krzesła Pedrali i Scab Design

Marka Pedrali jest bardzo popularna – a jej rozwiązania do domu i firmy często wybierane przez klientów. Zarówno produkty tej marki, jak i Scab Design są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, co sprawia, że są wygodne i wytrzymałe – a wyobraźnia twórców pozwala im przyjmować interesujące, nowoczesne formy. Są to więc krzesła, które nie zniszczą się zbyt szybko – wydatek zatem się naprawdę opłaca, bo zakupiony produkt będzie nam służył przez wiele lat. Krzesła odporne są na przykład na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, czyli na przykład nie zmienią koloru mimo nasłonecznienia. To istotna różnica pomiędzy nimi, a zwykłymi krzesłami z plastiku – te drugie raczej szybko staną się niechcianą częścią domu.

Wśród tych dwóch marek istnieją pewne produkty, które szczególnie zasłużyły na nasze zainteresowanie. Jeśli chodzi o Pedrali, mowa o fotelu bujanym Pedrali Gliss 350, który jest tak wygodny, że człowiek chce cały czas w nim siedzieć! Najciekawszym ściśle krzesłem tej marki jest zaś naszym zdaniem model BLITZ 640. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych transparentnych i nieprzeźroczystych – idealnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu! W przypadku Scab Design za flagowe krzesło tej marki uznaliśmy nasze ulubione, transparentne IGLOO. To naprawdę niezwykłe posiadać podobne krzesło w swoim domu, ponieważ widać przez nie całe tło i wygląda zjawiskowo!

krzesło scab design igloo ideal design krzesło igloo scab design białe ideal design

Krzesła Nardi i Resol

Krzesła z tworzywa sztucznego, marki Nardi i Resol, również zasługują na nasze zainteresowanie. Spodobają się każdemu i we wszystkich wnętrzach znajdą swoje stałe miejsce. Warto przy tym zaznaczyć, że posiadają te same specyfikacje, co ich poprzednicy innych marek – także są wytrzymałe i nowoczesne, odporne i wygodne. Nasze ulubione krzesła marki Nardi to te przeznaczone na taras, do kuchni, na balkon, albo do ogrodu – jak wyjątkowe, składane krzesło ZAC SPRING. To designerskie krzesło ma ciekawą formę, ozdoby w postaci otworów i można je zamówić w wielu kolorach.

krzesło składane zac spring nardi ideal design krzesło nadri riva ideal design

Jeśli chodzi o markę Resol, krzesło plastikowe, które szczególnie przyciągnęło naszą uwagę i które uznajemy za szalenie wygodne, to model SUN, posiadający podłokietniki, zdecydowanie podnoszące wygodę użytkowania. Krzesło wykonane zostało metodą wtryskową z polipropylenu z filtrem UV, zaś jego nogi wykonano z anodowanego aluminium. Przeznaczone jest tak do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego – jest uniwersalne. Oczywiście, to jedynie niektóre nasze propozycje, pokazujące, jak wielka siła tkwi w krzesłach z tworzyw sztucznych. Są zjawiskowe, mogą przyjmować ciekawe kształty, a nawet być przezroczyste – warto więc pomyśleć, czy aby czasem to właśnie one nie są brakującym elementem naszego domu lub firmy. My gorąco polecamy! Decydując się na solidną firmę, ma się gwarancję solidności samego produktu – w takim wypadku posłuży on przez naprawdę długi czas. Wszystkie – i wiele więcej – rzeczy można w wygodny sposób kupić na www.idealdesign.pl.

krzesło plastikowe toledo aire resol ideal design