Wnętrza

Polski Design – polskie marki meblowe na topie

Zdarzyło Ci się kiedyś wejść do sklepu i ze zgrozą odkryć, że wszystko, co kupujesz pochodzi z innych krajów? To oczywiście nic złego, ale Polska posiada naprawdę szerokie możliwości twórcze i w związku z tym, jeśli tylko zechcemy możemy wspierać polski przemysł – także i ten związany z wyposażeniem wnętrz. Mamy wiele ciekawych marek meblowych, które już zaskarbiły sobie wielką sympatię i mogą się pochwalić posiadaniem dużej liczby klientów. Z uwagi jednak na fakt, że cały czas polepszają ofertę, wśród niej znajdzie coś z pewnością dosłownie każdy – warto zatem zacząć poszukiwanie nowych mebli od polskich projektantów. Mnóstwo ciekawych rzeczy znaleźć można na przykład na stronie sklepu www.idealdesign.pl. Co warto wiedzieć o tych producentach?

kolekcja k2 polski design paged collection ideal design

FAMEG i PAGED COLLECTION

FAMEG produkuje krzesła, stoliki, fotele, szafki – wszystko najwyższej jakości i naprawdę z pomysłem. Rozwiązania są na tyle oryginalne, że potrafią ubogacić każdą przestrzeń i naprawdę doskonale będą się prezentować wszędzie – nie tylko w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, lecz również i w tych bardziej klasycznych. Firma ta posiada już przeszło 130 lat tradycji i jest spadkobiercą słynnych braci Thonetów – warto więc mieć w domu skarb, który został przez nią zaprojektowany (choćby i po to, żeby móc się nim pochwalić). Nam szczególnie przypadł do gustu designerski stolik kawowy STK-1273. Stolik jest minimalistyczny, ale i oryginalny – a do tego istnieją spore możliwości jego dobrania do konkretnego wnętrza.

PAGED COLLECTION to firma kojarząca się przede wszystkim z tworzeniem mebli drewnianych. Nowoczesne meble drewniane, które możemy zamówić to wygodne krzesła, fotele oraz pufy. I właśnie te ostatnie szczególnie przypadły nam do gustu, ponieważ wyglądają jak słynne ciasteczka bezowe, makaroniki. W środku zamiast masy jest zaś sklejka z drewna. Pufy są niezmiernie wygodne – konkretnie chodzi o model B-2225 K2.

minko regał ladder ideal design polski design

MINKO i RAJMUND TEOFIL HAŁAS

Marka MINKO to polskie produkty najwyższej jakości, które pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i utrzymanych w stylu skandynawskim, klasycznych, a nawet retro czy industrialnych. W sprzedaży są przeróżne szafy, komody, biurka, regały, stoły… Ze wszystkich propozycji tej marki nam najbardziej przypadły do gustu właśnie regały, ale i specjalne, nietypowe biurko, które teraz wprost uwielbiamy! Wygląda jak mała drabinka, a łączy w sobie biurko oraz półki. Chodzi o model LADDER, który gorąco polecamy!

Jesteśmy również pod wielkim wrażeniem projektów profesora Rajmunda Teofila Hałasa. To designerskie meble drewniane, które zostały zaprojektowane przez legendę polskiego designu. I choć Rajmund Teofil Hałas już nie żyje, niektóre z jego rozwiązań meblowych będą żywe wiecznie – na przykład składany regał o zmiennych wysokościach, będący naszym absolutnym hitem!

regał o zmiennych wysokościach ideal design hałas polski design

VZÓR i STUDIO 1:1

Kolejne, polskie marki, które zasługują na szczególne zainteresowanie to VZÓR oraz STUDIO 1:1. Fotele VZÓR Romana Modzelewskiego mają bardzo designerskie formy – to modernistyczne meble, które świetnie będą wyglądać w każdym wnętrzu. Fotele są na tyle wyraziste, że mogą okazać się centralnym punktem każdego salonu, jeśli tylko odważymy się je tam wstawić – już jeden będzie przyciągał uwagę, a do tego są to produkty niesamowicie wygodne. Nam podobają się zwłaszcza modele RM57 i RM58.

Kolejny, świetny producent z Polski to STUDIO 1:1. Tworzone przez tą firmę projekty to klasa sama w sobie!  Firma skupia się na drobnych elementach, od których także zależy wygląd całego wnętrza, a które zwykle są niedoceniane. STUDIO 1:1 specjalizuje się natomiast na przykład w szykowaniu wieszaków, albo podstawek na ołówki, choć oczywiście znajdziemy w ofercie również i „zwykłe”, duże meble, jak ława czy stolik.

polski design fotel rm58 vzor roman modzelewski ideal design

Wszystkie produkty, które zostały przedstawione można znaleźć na stronie sklepu www.idealdesign.pl. W sklepie można zakupić asortyment wszystkich wymienionych marek – a warto, bo te polskie również są obecnie na topie!