Wnętrza

Jakie nowoczesne meble do przedpokoju wybrać?

Do niedawna przedpokoje traktowane były nieco po macoszemu – przestrzeń ta stanowiła problem dla właścicieli mieszkań czy domów, głównie z powodu braku naturalnego światła czy niewielkiej powierzchni. Dzisiaj sprawa ta ma się inaczej – o wielu możliwościach związanych z aranżacjami przedpokojów mówią dekoratorzy czy architekci. Olbrzymi wybór nowoczesnych mebli do przedpokoju i materiałów wykończeniowych pozwoli każdemu stworzyć piękny, przyciągający wzrok przedpokój. Od czego zacząć?

Niewielka przestrzeń, mała ilość światła

Dwa podstawowe problemy przedpokojów możemy rozwiązać w bardzo prosty sposób. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory i oświetlenie. Przedpokoje, ze względu na brak naturalnego światła wydają się zazwyczaj mroczne i niewielkie. Poprzez zastosowanie jasnych kolorów (przede wszystkim bieli!) oraz oświetlenia (w neutralnej barwie) optycznie powiększymy przedpokój, przez co stanie się on znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Jeśli szukamy nietuzinkowych rozwiązań zamiast klasycznych, jednokolorowych ścian możemy wybrać nowoczesne tapety – wiele z nich posiada interesujące desenie i wzory, które z pewnością przyciągną wzrok każdego wchodzącego do mieszkania.

O czym musimy pamiętać urządzając przedpokój?

Głównym zagadnieniem powinna być dla nas funkcjonalność. Przedpokój to miejsca, gdzie przygotowujemy się do wyjścia z domu, ale także przestrzeń, gdzie witamy naszych gości. W jego obrębie powinno znaleźć się miejsce do bezpiecznego odwieszenia płaszcza, szafka na obuwie, lustro, w którym możemy się przejrzeć i skontrolować nasz wygląd. Warto pamiętać także o podłodze – szczególnie zimą podłoga w przedpokoju narażona będzie na dużą ilość wilgoci i brudu. Poprzez nowoczesne meble do przedpokoju oraz odpowiednie materiały wykończeniowe bez trudu wykreujemy przestrzeń przyjazną wszystkim domownikom i gościom i łatwą w utrzymaniu porządku i czystości.

Czy nowoczesne meble do przedpokoju to dobry wybór?

Decydując się na nowoczesne meble do przedpokoju stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność. Projektanci oddają do naszych rąk meble, które wspierać będą codzienne czynności i odmienią wygląd tej przestrzeni. Obecnie nowoczesne meble do przedpokojów tworzone są z różnorodnych płyt meblowych, laminowanych. Różnorodność laminatów jest tak duża, że każdy z pewnością znajdzie produkt dopasowany do swojego gustu i oczekiwań.
Funkcjonalność to nie tylko wygoda w użytkowaniu. W przedpokojach wadą jest niewielka ilość miejsca, dlatego projektanci proponują nam szafki i regały, które pomimo małych rozmiarów mogą pomieścić kilkanaście par obuwia czy też kilka ubrań na wieszakach.

Jakie nowoczesne meble do przedpokoju wybrać?

Możliwości jest naprawdę wiele. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne meble do przedpokojów składające się z takich elementów jak panel garderobiany (z wieszakami i półką na kapelusze czy szale), szafki na buty (będąca jednocześnie ławą, na której można przysiąść), lustra, komody, wysoka szafa na ubrania wierzchnie. Taki komplet w pełni wyczerpuje potrzeby związane z przedpokojem, a dodatkowo możemy elementy te wykorzystywać zarówno w przedpokojach w kształcie kwadratu, jak i podłużnego korytarza. Elementy zestawów do przedpokojów najczęściej imitują naturalne drewno. Możemy jednak zrezygnować z tej klasycznej opcji na rzecz nowoczesnego wzornictwa i laminatów o gładkiej strukturze. Jako interesujące wykończenie możemy wybierać pomiędzy frontami błyszczącymi, satynowymi, matowymi. Nowoczesne meble do przedpokojów są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Kiedy do dyspozycji mamy nieco mniejszy przedpokój możemy ograniczyć się do jednej szafki na obuwie, wieszaka zamontowanego wprost na ścianie oraz lustra. Ten ostatni element pomoże na optyczne powiększenie przedpokoju i sprawi, że stanie się on ciekawszy.