Wnętrza

FAMEG czyli ponad 135 letnia tradycja produkcji krzeseł

Meble polskie cieszą się dużą renomą nie tylko w naszym kraju, ale i w innych państwach. Do marek najbardziej rozpoznawalnych należy między innymi wyjątkowa marka Fameg. Działa na naszym terenie od bardzo dawna, co sprawia, że ma ogromne doświadczenie w tworzeniu mebli – a to przekłada się oczywiście na wyjątkową jakość wszystkich produktów Fameg. Producent ten specjalizuje się w tworzeniu krzeseł, które podbijają serca użytkowników na całym świecie. Fameg to spuścizna po jednym z najbardziej znanych i cenionych twórcy na świecie – Michaelu Thonecie. Warto dowiedzieć się więcej o samej firmie, jak i o produktach, które sprzedaje. Przedstawiamy markę Fameg, ponieważ jest jedną z najlepszych w branży i uwielbiamy jej produkty! Co jest najbardziej warte zakupu?

krzeslo-designerskie-fameg-b-1404-cosy-idealdesign

Historia marki Fameg

Marka Fameg gości w branży już od wielu lat. Jej tradycja sięga przeszło 135 lat wstecz, a same początki związane są z osobą Michaela Thoneta, czyli niemiecko-austriackiego stolarza, który był wybitnym artystą swoich czasów i do dziś uznawany jest za genialnego twórcę. Był to pionier przemysłowej produkcji mebli, który urodził się 2 lipca 1796 roku i zmarł 3 marca 1871 roku. Michael Thonet był prekursorem metody gięcia drewna bukowego, tworząc w ten sposób wspaniałe meble, które zyskały olbrzymią popularność. Jego synowie zakładali kolejne fabryki, kontynuując dzieło ojca. Jedna z tych fabryk została założona właśnie w Radomsku, w roku 1881. Ta fabryka to Fameg.

krzeslo-drewniane-nowoczesne-fameg-a-1801-arch-idealdesign

Produkty marki Fameg

Fameg produkuje wysokiej jakości rzeczy, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. To meble do wyposażenia biur i gabinetów, ale również jadalni czy salonów. Sprawdzą się wszędzie, a ich ponadczasowy styl sprawia, że świetnie się wpasowują do każdej aranżacji. Większość mebli produkowanych przez firmę Fameg to właśnie krzesła. Z tego względu Fameg znana jest głównie ze swoich produktów przeznaczonych do siedzenia. To krzesła stolarskie i gięte, tapicerowane. Oferta jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Jeśli chodzi o krzesła, można wśród z nich znaleźć produkty mniej lub bardziej nowoczesne. Wzór niektórych jest prawdziwie ponadczasowy. Inne z kolei wyróżniają się swoim wyglądem, a po wejściu do pomieszczenia od razu przykuwają wzrok. Na pewno spodobają się tak przybyłym gościom, jak i zapewnią komfort użytkowania domownikom. Liczne produkcji marki Fameg można znaleźć w sklepie Ideal Design. Warto więc przeszukać stronę www.idealdesign.pl. Z pewnością każdy odnajdzie coś właściwego, co zechce kupić. Z pewnością każdy odnajdzie coś właściwego, co zechce kupić. Meble Fameg wyróżniają się formą, kolorem oraz możliwościami modyfikacji. Często zamawiający sam może wybrać na przykład kolor obicia, a w ten sposób jeszcze lepiej dopasuje konkretny produkt do swoich wymagań i potrzeb konkretnego wnętrza.

fotel-bujany-fameg-venus-bj-0321-idealdesign

Fameg – co warto kupić?

Produkty Fameg to wysokiej jakości rzeczy, które znajdą zastosowanie w każdym domu i biurze. Do rzeczy, które szczególnie podbiły nasze serca, należą między innymi następujące modele krzeseł:

krzesło COSY B-1404

krzesło ARCH A-1801

krzesło AVOLA A-1411

fotel B-165

fotel B-9/1

fotel bujany BJ-0321 VENUS.

Oczywiście, Fameg posiada mnóstwo interesujących propozycji – i to nie tylko jeśli chodzi o krzesła. W ofercie marki można znaleźć także stoliki czy choćby wieszaki na ubrania. Możliwe jest stworzenie zwartej, pasującej całości w każdym wnętrzu. W ten sposób aranżacja przestrzeni staje się dużo łatwiejsza, gdyż rzeczy z tej samej kolekcji od razu do siebie pasują. Jeśli chodzi o produkty, warto wyróżnić także sofy (jak model S-0807 SEAN) oraz stoły (na przykład TEBA ST-1606). Niewątpliwie jednak Fameg jest najbardziej znana z produkcji swoich wyjątkowych krzeseł i to właśnie na nich należy skupić swoją uwagę. Jeśli szuka się interesujących krzeseł do swojego domu i biura, to należy przede wszystkim rozejrzeć się w ofercie marki Fameg! Testowaliśmy już wiele produktów tej marki i każdy się nam podobał!