Wnętrza

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Szukając inspiracji na nową kuchnię czy też zastanawiając się jak przearanżować starą często zadajemy sobie pytanie, ile kosztują meble kuchenne na wymiar? Ten rodzaj zabudowy kuchni jest obecnie najbardziej powszechny i dostępny, a możliwości związanych z wyborem elementów jest bez liku. Co musimy wiedzieć o kuchniach na wymiar, zanim wybierzemy się do konkretnego sklepu?

Kupno mebli kuchennych – decyzja na lata

Decyzja o kupnie konkretnych mebli kuchennych na wymiar nie powinna być pochopna – jest to zazwyczaj zakup na długie lata. Kupujący pragną, aby zakupione meble i rozwiązania posłużyły przez długi czas i na tak samo długo zachowały elegancki wygląd. Obecnie producenci mebli proponują nam wiele interesujących rozwiązań: kuchnie skandynawskie, nowoczesne, kuchnie inspirowane modą retro, kuchnie monochromatyczne, kuchnie o bardziej klasycznym wyglądzie. Jakie meble kuchenne wybrać? Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar – fakty i mity

Przyjęło się stwierdzenie, że cena mebli kuchennych tworzonych na wymiar zależy od ilości tzw. metrów bieżących. W stwierdzeniu tym jest zarówno prawda, jak i… fałsz. Okazuje się bowiem, że finalna cena zależna będzie przede wszystkim od rodzaju frontów, systemów, elementów. W praktyce cena metra bieżącego może być bardzo różna! Dla przykładu: mebli z laminatu to ok. 800 zł, jeśli w ich składzie znajdują się głównie proste szafki uchylne. Ceny zaczną wzrastać, jeśli wybierzemy meble z foliowanych płyt MDF, meble fornirowane czy z litego drewna. Na finalną cenę mebli kuchennych wpłynie również rodzaj wyboru szafek (np. kosze cargo), domyku, uchwytów, systemów zamykających – możliwości jest naprawdę wiele. Zanim zadamy sobie pytanie: ile kosztują meble kuchenne na wymiar zastanówmy się czego potrzebujemy i jakie są nasze widełki cenowe. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam podejść do tego tematu i dostosować kosztorys do potrzeb.

Klasyczne rozwiązania i nowoczesne technologie

Zastanawiając się, ile kosztują meble kuchenne na wymiar musimy również pamiętać o różnorodności wyposażenia szafek. Producenci oferują nam klasyczne szafki uchylne z półkami wewnątrz – te uważane są za najtańsze – ale także wiele nowoczesnych rozwiązań, które z pewnością miłośnikom funkcjonalności przypadną do gustu. Wśród nich warto wymienić kosze cargo, systemy narożnikowe. Pamiętajmy, że w szafkach mogą znajdować się konkretne elementy odpowiadające np. za cichy domyk – to także opcja dodatkowo płatna.

Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

Szukając informacji, ile kosztują meble kuchenne na wymiar nie sposób przeoczyć fakt, że do ceny konieczne będzie doliczenie kosztów związanych z odpowiednim oświetleniem pomieszczenia. W zależności od wybranego przez nas systemu oświetlenie może kosztować od 100 do nawet 1000 złotych!

Jakie cechy powinny posiadać idealne meble kuchenne?

Poszukując idealnych mebli kuchennych zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na ich wyglądzie, kolorach i estetyce. To, co faktycznie powinno być dla nas najważniejsze, to jakość mebli. Ich korpusy powinny być tworzone z grubych desek, aby mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna. Zewnętrzne laminaty powinna cechować nieporowatość, dzięki czemu brud i wilgoć nie będą wnikać w strukturę desek. Istotna jest łatwość czyszczenia powierzchni mebla oraz trwałość i odporność przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, ścieraniem.

Najmodniejsze rozwiązania kuchenne tego sezonu

Każdy z nas pragnie otaczać się pięknymi wnętrzami – nie inaczej jest w przypadku kuchni. W katalogach wnętrzarskich i w sieci bez trudu znajdziemy wiele interesujących inspiracji, które możemy przenieść do naszego mieszkania czy domu.
Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów wymienia się obecność naturalnego, litego drewna, najlepiej w formie jak najbardziej surowej. Uwagę przyciąga nie tylko kolor, ale i struktura drewna. Dodatkowo drewno świetnie komponować się będzie z większością kolorów, tworząc interesujące połączenie kolorystyczne.
Ceniona jest funkcjonalność – do lamusa odchodzą zbędne szafki. Dzisiaj kuchnia ma być elegancka, ale i pomocna w codziennych czynnościach. Warto zwrócić uwagę na kuchnie tworzące logiczny ciąg technologiczny w którym układ mebli sprzyja prostemu przygotowywaniu posiłków. Wiele osób decyduje się także na wyspy, które dzisiaj mogą pełnić rolę zarówno dodatkowych szafek, jak i miejsca roboczego czy przestrzeni do spożywania posiłków we dwoje.