WASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-MASSAUD-W083

Wastberg – ekskluzywne lampy do Twojego biura lub domu

piątek

Większość osób, aranżując wnętrze swojego domu czy mieszkania, skupia się raczej na wyborze mebli do poszczególnych pomieszczeń. Dopiero później zastanawiamy się nad innymi elementami, traktując je jak dodatki. Tymczasem oświetlenie pełni arcyważną rolę w każdym wnętrzu, ponieważ może nawet dodać mu uroku, ale również nieco go odebrać. To od niego zależy jak będzie się prezentować przestrzeń po zmroku. Oświetlenie może również pełnić funkcję dekoracyjną samo w sobie – wszystko zależy od tego, jak wygląda lampa i gdzie się ją ustawi. Na naszym blogu doradzamy jakie meble wybrać, jaki producent jest warty uwagi i jakie modele produktów warto kupić do domu. Dziś zajmiemy się ekskluzywnymi lampami marki Wastberg. To lampy kupowane przede wszystkim przez kancelarie prawne lub notariuszy, jednak można je także ustawić we własnym domu – na przykład w gabinecie. Które modele najbardziej nas urzekły?

WASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-VAN-SEVEREN-W111TWASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-CHIPPERFIELD-W102

Lampy szwedzkiego producenta – firmy Wastberg – to prawdziwe ikony designu. Prezentują się nadzwyczaj elegancko, zatem będą podnosiły klasę wysmakowanych pomieszczeń, gdzie wszystko jest do siebie doskonale dobrane. Co ciekawe, lampy zostały tak zaprojektowane, że będą pasowały zarówno do tych bardziej klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych wnętrz – wszystko zależy od tego, jakie upodobania ma akurat klient.

Spośród wszystkich modeli, z jakimi mieliśmy się okazję zapoznać, z pewnością lampa stołowa Claesson Koivisto Rune p1/p2 jest najciekawsza. To model inspirowany takimi ikonami jak kierownica Citroena DS czy statek kosmiczny Enterprise z filmu Star Trek. Wszyscy, którzy uwielbiają samochody, albo też są fanami seriali tego typu (czy ogólnie tego gatunku), będą zachwyceni mając coś podobnego u siebie. Rzeczywiście, lampa wygląda jak nie z tej ziemi – a przy tym daje odpowiednio dużo światła, by można było przy niej spokojnie pracować. Dwa oddzielne, potężne światła są skierowane w górę i w dół, ze specjalnymi, osobnymi ściemniaczami. Dzięki temu w danym pomieszczeniu można uzyskać taką atmosferę, o jakiej w danej chwili marzymy – idealną do skupienia, albo też bardziej relaksującą. Tego typu lampa jest naprawdę uniwersalna, jako że można ją ustawić zarówno w salonie, jak i w gabinecie. Może więc towarzyszyć w domu prywatnym, albo w przestrzeni służbowej – wszędzie na pewno będzie przyciągać uwagę i wiele osób będzie o nią pytać (oraz ją chwalić).

WASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-IRVINE-W082WASTBERG-LAMPA-STOŁOWA-CLAESSON-KOIVISTO-RUNE-P1/P2WASTBERG-LAMPA-STOŁOWA-CLAESSON-KOIVISTO-RUNE-P1

Inne lampy szwedzkiego producenta, które są warte uwagi, to między innymi stojąca Claesson Koivisto Rune f1/f2, wykonana na podobnej zasadzie, co wcześniej wymieniony model – tyle tylko, że w formie służącej do ustawienia na podłodze. To prawdziwa klasyka wzornictwa, dostępna w dwóch rozmiarach i kolorach oprawy. Strumień światła idący w górę jest rozproszony, podczas gdy ten biegnący w dół punktowy.

Hołdem dla klasyki, połączonym dosyć ciekawie z nowoczesnym wzornictwem, jest lampka biurkowa Chipperfield w102. Lampa nawiązuje do dawnych lamp, używanych w domach i prywatnych gabinetach – łączy więc umiejętnie nowoczesność z rysem przeszłości. Wprowadza do każdego pokoju, w którym się znajdzie nutę historii – a to ważne, jeśli na przykład chce się uzyskać wrażenie profesjonalizmu. Konstrukcja ma jedynie minimalny ruch kierunkowy, jednak nie wpływa to wcale na jej funkcjonalność. Wykonana została przez Davida Chipperfielda z mosiądzu. Co więcej, natężenie światła można regulować przy pomocy specjalnego pokrętła – co dodaje tylko lampce funkcjonalności.

WASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-CHIPPERFIELD-W102WASTBERG-LAMPKA-BIURKOWA-CHIPPERFIELD-W102

Inne modele, na jakie warto zwrócić uwagę, to między innymi lampka stołowa i podłogowa z serii Van Severen. Obie są podobne, choć mają oczywiście różne wielkości. Wyglądają naprawdę nowocześnie i będą pasowały do wielu współczesnych wnętrz. Wszystkie prezentowane tutaj lampy są prawdziwą klasyką wzornictwa – trafiły już do wielu domów prywatnych i gabinetów firmowych. W związku z tym, że i nam bardzo przypadły do gustu, z czystym sercem je polecamy. Wszystkie lampy, które tu zaprezentowaliśmy – jak i wiele więcej – można znaleźć na stronie www.idealdesign.pl.