Wnętrza

Drobne zmiany w twoim domu

Każda kobieta lubi upiększać swoje mieszkanie. Większość chciałaby zrobić to szybko i tanio. Podpowiadamy, jak można nadać nowy wizerunek meblom i drobnym przedmiotom, aby w prosty sposób odmienić wnętrza.

Lifting komody

Marzysz o nowej komodzie? Nie musisz wymieniać wysłużonego mebla na nowy. W szybki sposób zamienisz starą komodę na nową oklejając jej szuflady tapetą. Potrzebujesz do tego trzech rolek tapety w różne wzory, ale w tej samej tonacji. Możesz także wykorzystać resztki papierowych tapet, które zostały po remoncie. Przytnij je na wymiar frontów szuflad, zostaw dookoła 2 centymetry zapasu. Fronty wyczyść z kurzu, przetrzyj drobnoziarnistym papierem ściernym, odkurz. Odkręć gałki i przyklej starannie tapetę. Kiedy klej wyschnie przykręć uchwyty. Możesz kupić nowe.

Nowe życie starego krzesła

Znalezione na strychu u babci krzesło może zamienić na zupełnie nowe. Retro krzesło, któremu nadasz nowy wygląd stanie się modnym dodatkiem we wnętrzu. Potrzebujesz do tego farby do drewna w wybranym przez siebie kolorze, resztek tkaniny i papieru ściernego. Zeszlifuj stary lakier, używając papieru ściernego. Oczyść krzesło z pyłu odkurzaczem, odtłuść jego powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Jeśli masz krzesło pokryte politurą, wystarczy, gdy przetrzesz je benzyną lakową zmieszaną z olejem lnianym. Krzesło pomaluj dwukrotnie farbą do drewna. Kiedy farba wyschnie obij siedzisko nową tkaniną.

Stolik kawowy ze stołka

Ze zwykłego stołka ze sklejki (może masz taki w kuchni, jeśli nie możesz kupić nowy) i okrągłej tacy możesz zrobić stolik kawowy. Usuń ze stołka bezbarwny lakier przy pomocy papieru ściernego. Odkurz go i odtłuść używając benzyny ekstrakcyjnej. Oczyszczony stołek pomalują białym (lub w innym kolorze) lakierem akrylowym. Przymocuj do blatu stołka okrągłą tacę i ją także pomaluj na taki sami kolor. Twój nowy stolik kawowy jest gotowy.

Każda kobieta może upiększyć swój dom w szybki i tani sposób nadając nowy wygląd niepozornym przedmiotom i meblom. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł!