Wnętrza

Parawany Peekaboo – do domu i do firmy

Parawany Peekaboo – do domu i do firmy

Parawany to przedmioty luksusowe – a przynajmniej kiedyś tak było. Bogato zdobione modele można było zobaczyć w każdym domu szanującej się rodziny, gdzie odgradzały to co ukryte od reszty pomieszczenia. Parawany chroniły ludzi przed wzrokiem wścibskich, niepożądanych osób w trakcie przebierania, ubierania i rozbierania. Parawany są rodzajem przenośnej ścianki, który obecnie widzimy już niemal jedynie w muzeach oraz w gabinetach lekarskich, gdzie również możemy się za nimi przebierać czy odbywa się za nimi sam proces badania. A przecież są tak funkcjonalne! Mogłyby zasłonić niejedno! I choć bardzo urzekają nas dawne, misternie zdobione parawany, nie da się ukryć, że we współczesnych domach – tym bardziej w tych, które są aranżowane w sposób nowoczesny – nie znalazłyby one swojego pasującego miejsca. Co innego w przypadku parawanów utrzymanych w nowoczesnym stylu – jak Parawan Peekaboo, projektu Zofii Żadan. Dlaczego go polecamy?

designerskie-parawany-peekaboo-zofia-zadan

Wiele zastosowań parawanu

Parawany pochodzą z Chin, a w Europie znane są od XVI wieku. Kiedyś każdy parawan był rodzajem zestawionych ze sobą ścianek, które mogły się składać i rozkładać. Ramy parawanu wykonywane były zwykle z drewna, bambusu czy metalowych prętów. Wnętrze takiej ramki wypełniane zaś było tkaninami – zwykle bogato zdobionymi. W innej wersji parawan był wykonywany z drewnianych płyt, pokrywanych na przykład intarsją czy malowidłami. Obecnie jednak potrzebujemy rozwiązań nowoczesnych! Parawan Peekaboo ma prostą formę i powstał ze sklejki lakierowanej, obitej tkaniną, a stopy wykonano z ocynkowanej stali. Haczyki zaś z aluminium malowanego proszkowo.

W takiej nowoczesnej formie parawan nadaje się zarówno do domu, jak i do biura, wielkiej lub małej firmy. Designerski parawan będzie mocnym akcentem każdego takiego miejsca, ponieważ doda mu uroku i będzie w stanie zasłonić wszystkie nieestetyczne przestrzenie – na przykład odrapany kaloryfer czy przestrzeń na buty. Za parawanem możemy ukryć też między innymi kosz na śmieci stojący w biurze, albo kosz z zabawkami dzieci, stojący w salonie. W ten prosty sposób ukryjemy to, czego wolelibyśmy, żeby nie było widać – zrobimy to w wymyślny i modny sposób! Taki funkcjonalny parawan powinien się znaleźć w zasadzie wszędzie – w każdym miejscu będzie miał jakieś zastosowanie, bo jest niezwykle uniwersalny!

Nie są to bynajmniej wszystkie jego zastosowania, ponieważ Parawany Peekaboo posiadają specjalne haczyki do zawieszania ubrań,. To dodatkowy zamysł twórcy – można oddzielić w ten sposób przestrzeń, w której się przebieramy i od razu mamy miejsce na nasze rzeczy. Można tez podobny parawan postawić na przykład nieopodal wejścia, by jednocześnie nie psuć wiszącymi kurtkami całości aranżacji wnętrza i zapewnić sobie wygodę. Parawan oddzieli jedną część od drugiej – zasłoni nasze rzeczy. W firmie może również służyć jako ekran dla projektora! W bardzo wygodny sposób można na nim coś wyświetlać – powierzchnia jest prosta, zatem nie wystąpią żadne problemy z obrazem.

designerski-parawan-polskiego-producenta

W różnych wersjach

Parawany Peekaboo wyróżniają się także czymś jeszcze – można je dostosować do swoich potrzeb. Do wyboru klientów są bowiem aż 3 modele – a każdy innej wielkości. Można też oczywiście zamówić je w zestawie – tworzą wspaniały komplet!

1. Duży parawan:

Wysokość – 170 cm

Szerokość – 135 cm

duzy-parawan-peekabo-zofia-zadan

2. Niski parawan:

Wysokość – 80 cm

Szerokość – 90 cm

niski-parawan-peekabo-zofia-zadan

3. Wysoki parawan:

Wysokość – 150 cm

Szerokość – 50 cm

wysoki-parawan-peekabo-zofia-zadan

By jeszcze lepiej wyjść naprzeciw potrzebom klientów, projektant umożliwił wybór dowolnej barwy, spośród dostępnych opcji kolorystycznych. Zatem nasz parawan nowoczesny może mieć kolor czarny, biały, ecru, jasny róż, kolor gruszkowy, miętowy, neon seledyn, jasna pistacja, błękitny, chabrowy, koralowy, noeonowy koral, neonowy amarant, czerwony, granat melanż i jasny popiel. Z uwagi więc na fakt, że zarówno kolor, jak i wielkość można wybrać samodzielnie, przy pomocy parawanów można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację – w domu i w pracy. Oczywiście może to być bowiem parawan do biura, za którym będzie się znajdować na przykład kącik kawowy, albo kilka podobnych parawanów może odgradzać od siebie kilku pracowników, dla każdego tworząc indywidualną przestrzeń. Nas Parawan Peekaboo urzekł! Ufamy więc, że u wszystkich odniesie taki efekt! Można go zamówić na stronie sklepu Ideal Design (www.idealdesign.pl).

zofia-zadan-polska-projektantka