Wnętrza

VZÓR – Fotel RM58 ikoną polskiego wzornictwa

VZÓR – najlepsze fotele do domu i biura

Kto po ciężkim dniu nie marzy czasem, żeby rozsiąść się wygodnie w fotelu, nakryć się kocem i albo obejrzeć coś ciekawego, albo po prostu poczytać interesującą lekturę? Fotele są dużo wygodniejsze od krzeseł i z pewnością nie trzeba tego nikomu tłumaczyć – to wiedza powszechna! Mają miększe siedziska, podparcia pod łokcie, zwykle duże oparcia. Można się w nich zapaść i nawet usnąć – co na krześle zdarza się raczej rzadko. Skoro wszyscy tak kochamy fotele, to meblując własny dom czy biuro nie zapominamy nigdy o konieczności i potrzebie ich kupna. Jeśli ktoś szuka jakichś foteli dla siebie czy swojej firmy, powinien rozejrzeć się wśród propozycji firmy VZÓR. To meble polskiego projektanta Romana Modzelewskiego z 1958 roku, ikona designu – w dodatku użytkowana z wielką wygodą do dziś! Co ciekawe, mimo zaprojektowania tak dawno, pasuje do nowoczesnych wnętrz – i to idealnie!

designerskie-fotele-romana-modzelewskiego

VZÓR na fotele idealne

Ikony polskiego wzornictwa z okresu późnego modernizmu – fotele projektu Romana Modzelewskiego – są tematem naszej dzisiejszej opowieści. Fotele wielce ciekawe, wygodne, znakomicie się prezentujące i pasujące do wielu pomieszczeń. Jak już wyjaśniano we wstępie, pasują zarówno do wnętrz prywatnych, jak i publicznych – można swobodnie dopasować je do biura, postawić przy stoliku do kawy, albo na wprost telewizora w salonie. Może to być nasz ulubiony fotel w sypialni, albo fotel w którym będzie zasiadać w swoim pokoju nasze dziecko. Może to też być fotel ustawiony na poczekalni w jakiejś renomowanej firmie – zachęcający do tego by usiąść i spokojnie spędzić w nim czas, czekając na swoją kolejkę. Można być pewnym, że nikt nie będzie tym specjalnie zmartwiony, ponieważ fotele takie są naprawdę wygodne!

roman-modzelewski-fotel-rm58

Ekskluzywne meble – polski design

Prezentowane fotele to klasyka designu! Trudno się dziwić, że wciąż są popularne, ponieważ wyglądają naprawdę nowocześnie – mają intrygujący kształt i zostały dodatkowo odpowiednio uwspółcześnione. Do wyboru klientom zostało przedstawionych kilka wersji tego klasyka – można się zdecydować na jedną z nich, albo nawet pokusić się o zakup wszystkich. Może to być fotel RM58 classic, fotel RM58 mat, fotel RM58 classic Limited edition (produkowana ręcznie, ale o tym za chwilę), albo RM58 SOFT (tapicerowany). Wszystkie wersje mają swoje zalety – wszystkie są piękne i warte inwestycji!

Wersja klasyczna jest wiernym odwzorowaniem historycznego projektu. Została wykonana w technologii rotoformowania z siedziskiem z polietylenu, lakierowanego na wysoki połysk. Nogi zaś wykonano ze stali lakierowanej proszkowo – posiadają one również antypoślizgowe stopki. Fotel można zakupić w różnej wersji kolorystycznej – wybierając spośród naprawdę dużej palety barw, do których należy między innymi czerwony, czarny, biały czy turkusowy.

Wersja mat jest bardziej uwspółcześniona, z siedziskiem z polietylenu barwionego w masie. To designerskie, nowoczesne meble, które każdemu się spodobają. Wersja Limited edition powstała ręcznie w stoczni, z wykorzystaniem technologii stosowanych przy produkcji jachtów i łodzi. Do produkcji fotela używa się nowoczesnych kompozytów, które są współczesnymi odpowiednikami laminatów używanych przez profesora Modzelewskiego. Jeśli zaś chodzi o wersję SOFT fotela, to naprawdę nowa wersja klasyki polskiego wzornictwa. Dopracowana klasyka designu – o nieco powiększonym siedzisku, w dodatku wykonanym z tapicerowanej pianki. Fotel dodatkowo można kupić w trzech wersjach podstaw – na czterech nogach, na tak zwanym krzyżaku, albo na jednej, obrotowej nodze z owalną stopą.

fotel-rm58-classic-czerwowy-film

Gdzie znaleźć VZÓR?

Doskonałe meble polskiego producenta VZÓR można bez problemu znaleźć w sklepie Ideal Design. Wystarczy wejść na stronę www.idealdesign.pl – oferta jest bardzo bogata, dlatego każdy znajdzie wśród propozycji tego sklepu coś dla siebie. My zachęcamy gorąco do zakupów! Meble drewniane i klasyczne fotele, dopasowane do czasów obecnych – jesteśmy zachwyceni! Tym bardziej, że fotele dostępne są w różnej gamie kolorystycznej, więc zawsze można je dopasować do już istniejących rozwiązań aranżacyjnych. Polecamy!

fotel-rm58-soft-vzorfotel-rm58-classic-vzorRM56-VZORvzor-rm57-fotel

RM56-VZOR