Wnętrza

Wnętrze w stylu amerykańskim

Urządzając mieszkanie lub dom chcemy, aby były one komfortowe i piękne. W aranżacji wnętrz stosuje się bardzo różne style. Jednym z nich jest styl amerykański. W tym stylu możemy urządzić zarówno bardzo duże, jak i bardzo małe mieszkanie. Musimy jednak pamiętać o zasadach, które w tym stylu obowiązują.

Kolory

Inspirując się amerykańskim wnętrzami musimy postawić na odpowiednie kolory. Kolorem, który zdecydowanie powinien dominować we wnętrzu nawiązującym do stylu amerykańskiego jest biel. Możemy wybrać także inne barwy, ale powinny być one neutralne. Jeśli biały nie jest naszym ulubionym kolorem postawmy na różne odcienie szarości lub beże. Kolory te możemy wybrać do salonu. Do sypialni i łazienki w stylu amerykańskim powinniśmy jednak wybrać inne barwy: zgaszone błękity lub oliwkową zieleń. Dodatki z kolei wybierzmy w kolorze turkusowym, różnych odcieniach żółci lub czarne. Elementem, który jest bardzo charakterystyczny dla amerykańskich wnętrz to sztukaterie. Mogą one zdobić zarówno sufity, jak i ściany.

Salon w stylu amerykańskim

Najważniejsze meble to kanapa i fotele. Kanapę zgodnie z zasadami aranżacji wnętrz w stylu amerykańskim ustawiamy w centralnym punkcie salonu. Po obu bokach ustawiamy fotele. Na kanapie nie może zabraknąć miękkich poduch. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Elementem, który koniecznie powinien znaleźć się w salonie jest kominek. Obudowa kominka powinna zostać wykonana zgodnie z zasadami symetrii. Symetria odrywa bowiem bardzo ważną rolę przy urządzaniu wnętrz w stylu amerykańskim. Jeśli nie mamy możliwości zbudowania prawdziwego kominka możemy kupić elektryczny lub biokominek.

Pamiątki

Amerykanie bardzo dużą wagę przywiązują do tradycji i pamiątek po przodkach. Skorzystajmy z tego trendu i wykorzystajmy w roli dekoracyjnych drobiazgów stare przedmioty, które odziedziczyliśmy po babci, znaleźliśmy na strychu czy te, które uda nam się znaleźć na pchlim targu.

Wnętrze urządzone w stylu amerykańskim jest bardzo przytulne i funkcjonalne. Dobrze czują się w nim domownicy i goście.