Wnętrza

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są bardzo modne, ale najważniejsze, że mieszka się w nich wygodnie. Styl skandynawski rozwiązuje nie tylko problem niedostatku światła zimą, ale także jest skuteczną receptą na optyczne powiększenie małego mieszkania.

Cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego

We wnętrzach urządzonych w tym stylu króluje przede wszystkim biały kolor. Możemy sięgnąć także po inne, bardzo jasne kolory: kremowy, jasne odcienie błękitu i zieleni, szaroróżowy albo szaroniebieski. Decydując się na aranżację mieszkania w skandynawskim, stylu postaw na białe meble i podłogi. Na dodatkach (na przykład na tkaninach) mogą pojawić się inne, mocniejsze kolory: srebro, czerwień, złoto. W każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się kilka lamp, które będą dawały odbite, łagodne światło. Musisz także usunąć nadmiar sprzętów i dekoracyjnych drobiazgów. W ich miejsce powinny pojawić się świece (wieczorem koniecznie musi je zapalać) i lustra. W skandynawskich wnętrzach dominują naturalne materiały: len, wełna, drewno, szkło, ceramika, przedmioty z kutego żelaza. Na koniec zadanie w Polsce najbardziej trudne: w oknach nie powinno być firanek.

Salon w stylu skandynawskim

W tym stylu warto urządzić szczególnie mały salon. Białe meble, ściany i podłoga optycznie go powiększą. Jeśli nie musisz, nie zasłaniaj okna. Postaw na stonowane dodatki: grafiki, które przedstawiają krajobrazy, poduszki z nadrukowanymi portretami leśnych zwierząt. Poduszki powinny być utrzymane w odcieniach szarości.

Sypialnia

Nie wstawiaj do niej mebli, które nie są w niej konieczne. Wystarczy, jeśli znajdzie się w niej białe, proste, drewniane łóżko, komoda, szafka nocna i lampka. Postaw na dodatki z lnu i bawełny. W sypialni sprawdzi się pościel w łowickie motywy, takie same wycinanki w roli obrazków na ścianie o gruby pled w kratkę lub paski.

Jadalnia

Powinna znajdować się możliwie, jak najbliżej kuchni. Wstaw do niej duży stół. Wybierz kolorowe naczynia, pamiętaj o bukiecie ze świeżych, ogrodowych kwiatów.