Wnętrza

Jakie hokery wybrać do kuchni

Kuchnia jest bardzo ważną częścią każdego domu i mieszkania, ale jednocześnie rzadko jest tak duża, jak powinna. Zwłaszcza w mieszkaniach w bloku jest to przestrzeń dosyć niewielka, która w związku z tym wydaje się ponura i ciasna – a przecież musimy mieć dość miejsca na ustawienie wszystkich sprzętów i przechowywanie wszystkich potrzebnych produktów. Nic dziwnego, że modne jest w tym momencie otwarcie kuchni na jadalnię czy salon. To rozwiązanie, które ma sporo zwolenników i przeciwników, jednak nie da się ukryć, że optycznie otwiera całą przestrzeń, na czym korzysta tak część dzienna, jak i sama kuchnia. Ponieważ jednak obydwie przestrzenie powinny być od siebie wizualnie oddzielone, używa się specjalnej wysepki. Stanowi dodatkowe miejsce do szykowania pożywienia, a jednocześnie można przy niej ustawić krzesła i wygodnie je spożyć. Żeby jednak się to udało, krzesła muszą być nieco wyższe niż normalnie. Dlatego używa się tak zwanych hokerów. Nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, a przy tym muszą być estetyczne, gdyż są widoczne dla wszystkich odwiedzających. Muszą też zapewniać komfort, gdy się w nich siedzi. Znalezienie odpowiedniego modelu to wielkie wyzwanie, w którym postaramy się pomóc swoim czytelnikom. Prezentujemy wygodne hokery do każdej kuchni! Mamy nadzieję, że znajdziesz wśród naszych propozycji coś dla siebie!

hoker-pedrali-volt-677-ideal-design

Hokery do kuchni – nasze propozycje

Meble włoskie cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Także model stołka barowego od firmy PEDRALI jest dosyć popularny i na pewno sprawdzi się również w polskich kuchniach. Krzesło barowe VOLT 677 jest minimalistyczne w formie, ale można je kupić w licznych wersjach kolorystycznych. Zapewnia odpowiednią wygodę siedzenia, a także świetnie, klasycznie się prezentuje. Kolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę to model NOD BST-1620/1. Ten stołek barowy jest już wytworem polskiego producenta – marki FAMEG. Cechuje się większą dekoracyjnością i nowoczesnością. Sprawdzi się w licznych, współczesnych kuchniach, a dostępny jest w licznych wersjach drewna i materiału. Kto nie potrzebuje oparcia, może skorzystać z oferty marki KING HOME. Hoker TOWER WOOD METAL sprawdzi się we wnętrzach, ale można go również wyciągać na zewnątrz. Jest lekki i solidny.

Stołek barowy DIMA MELANGE zapewnia już większą wygodę. Prezentuje się zresztą w taki sposób, że od razu ma się ochotę w nim usiąść. Rzeczywiście, w naszym teście wypadł wyjątkowo dobrze, zapewniając dobre podparcie pod plecy. Szara tapicerka, podstawa z drewna kauczukowego – to cechy charakterystyczne tego modelu. Bardziej klasycznie i prosto prezentuje się z kolei stołek barowy BST-165 od marki FAMEG. Należy do linii „Classic bent”. Może być zamówiony w wersji drewnianej, ale w wersji dodatkowo tapicerowanej. Jest jeszcze mnóstwo innych hokerów, które polecamy, ponieważ wspaniale będą prezentować się w każdej kuchni i jadalni. Dosyć prosty w formie jest na przykład hoker BOGOTA, który jest wygodniejszy niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Dodatkowo jest wyjątkowo elegancki, zatem można go dopasować do licznych rozwiązań aranżacyjnych – a to ogromny plus.

hoker-fameg-nod-1620-ideal-design

Nasze dalsze propozycje

Wśród naszych propozycji są jeszcze:

hoker MIURA o bardzo oryginalnym wyglądzie, który z pewnością będzie wzbudzał zainteresowanie otoczenia. Można być pewnym, że część przybywających gości nie będzie wiedziała jak w nim poprawnie usiąść, ale i tak każdy będzie próbował. To naprawdę unikalna rzecz, której posiadanie po prostu cieszy.

– stylowy hoker CEDRO – to naprawdę wyjątkowa rzecz, która zachwyca i która zapewnia wygodę siedzenia w trakcie spożywania posiłków. Ten stolik barowy świetnie wygląda ustawiony w pojedynkę, chociaż oczywiście najczęściej ustawia się go w parze, albo trzy produkty obok siebie.

Wszystkie hokery, które prezentujemy na pewno sprawdzą się w małych kuchniach, więc można bez żadnych obaw kupować je do siebie. Z pewnością szybko przyzwyczaimy się do ich używania, a także szybko podbiją serca każdego gościa. Wszyscy będą chętnie w nich siadać. Takie stoliki barowe pozwalają zaoszczędzić miejsce, które przeznaczyć musielibyśmy na jadalnię. Jeśli rodzina jest mała, może spożywać posiłki właśnie przy takiej wysepce, siedząc na hokerach.

designerski-hoker-miura-ideal-design