Wnętrza

Sofa do salonu. Rozkładana czy nierozkładana?

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że salon to najważniejsza część każdego mieszkania. Jest to miejsce najbardziej reprezentacyjne, ponieważ to właśnie tam przesiaduje zwykle wspólnie rodzina i to właśnie tam zaprasza się wszystkich gości. Warto więc odpowiednio taki salon rozplanować i umeblować, żeby mieć się czym pochwalić. Bardzo istotnym elementem każdej takiej przestrzeni jest sofa. Do wyboru są jednak wersje rozkładane i nierozkładane. Które są lepsze i dlaczego? Jakie modele są szczególnie warte uwagi? Doradzamy!

dwuosobowa-rozkladana-sofa-ambient-wood-idealdesign

Sofy – rozkładane czy nie?

Warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jaką rolę ma pełnić salon. Jeśli jest tylko miejscem, gdzie można wspólnie spędzić czas – posiedzieć przy kawie czy cieście, pooglądać telewizję, porozmawiać – sofa może nie być rozkładana. Jednak jeśli salon jest równocześnie sypialnią, oczywiście sofa powinna móc służyć za wygodne łóżko. Dobrze zresztą mieć takową możliwość także na wszelki wypadek – gdy przyjeżdża ktoś z daleka i trzeba go przenocować. W tej chwili raczej stawia się na sofy rozkładane, które mogą pełnić zarówno rolę zwykłej sofy, jak i komfortowego łóżka. Mniej jest produktów, które nie są przeznaczone do rozkładania, chociaż oczywiście zainteresowani są w stanie znaleźć i takie.

sofa-dwuosobowa-mellow-idealdesign

Sofy do salonu – ale jakie?

Wśród naszych propozycji znalazło się mnóstwo nowoczesnych, designerskich produktów, które będą znakomicie pasować do każdego współczesnego domu. To wysokiej jakości towary, które osoby zainteresowane znajdą z łatwością na stronie www.idealdesign.pl. Sklep jest bogato wyposażony, o czym warto wspomnieć, ponieważ może ktoś znajdzie w jego asortymencie i inne, ciekawe meble czy dodatki.

Jeśli chodzi o sofy, wśród rozkładanych wersji polecamy szczególnie modele:
SOFA AMBIENT WOOD 2 OS. – piękny model w minimalistycznym stylu, o drewnianych nóżkach, które nadają całości wrażenia lekkości. Oczywiście, sofa dostępna jest w różnych kolorach tapicerki, a w dodatku można wybrać nie tylko wersję dwuosobową, ale też trzyosobową lub czteroosobową.
SOFA ROZKŁADANA SLEEK – sofa o uniwersalnym designie, dzięki któremu pasuje w zasadzie do każdego wnętrza. Każdy klient może indywidualnie wybrać kolor tapicerki oraz samodzielnie wybrać kolor podstawy. Zdecydować można się na jakąś stonowaną barwę, albo przeciwnie – bardzo wyrazistą.
SOFA ROZKŁADANA MEGGY 3 OS. – jeśli ktoś potrzebuje nieco większego łóżka, powinien zainwestować w ten właśnie produkt. To nowoczesna, prosta, a jednocześnie oryginalna sofa. Prócz tradycyjnego siedziska posiada jeszcze drewniane nóżki – delikatne i krótkie, jednak dodające lekkości i wytworności. Jest to model dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.
Meble do salonu, które nie są rozkładane, również się przydają. Jeśli ktoś szuka właśnie takich nowoczesnych modeli, powinien zerknąć na następuje rzeczy:
SOFA 2 OSOBOWA IRYS NIEROZKŁADANA – to sofa przypominająca styl skandynawski, więc będzie świetnie się prezentować we współczesnych wnętrzach. Drewniana rama i nóżki, a do tego miękkie siedzisko – na pewno wielu osobom model ten przypadnie do gustu.
SOFA NOA – to produkt od polskiego producenta, DomArtStyle. Sofa stylem przypomina lata 60’, więc świetnie wpasuje się w stylistykę retro. Będzie jednak także pasować do wnętrz nowoczesnych, tym bardziej, że można ją zamówić w różnych wzorach tapicerki i o różnym wybarwieniu drewna.

sofa-rozkladana-sleek-idealdesign

Wyjątkowe sofy do salonu

Poszukiwacze wyjątkowych, oryginalnych, a jednocześnie uniwersalnych mebli, na pewno docenią produkty, które już przedstawiliśmy. Wszystkie są bardzo wygodne, a możliwość samodzielnego doboru kolorystyki sprawia, że można dopasować je do każdej przestrzeni – bez względu na zastosowane barwy, faktury i dodatki. Wśród sprzętów, które również z chęcią polecamy, są jeszcze trzy sofy, cieszące się popularnością i mogące się pochwalić świetnymi recenzjami. To fantastyczna SOFA MODESTO 2 OSOBOWA, SOFA DWUOSOBOWA MELLOW oraz SOFA TRZYOSOBOWA BY-TOM.