Wnętrza

Designerska i minimalistyczna lampa wisząca

Każde pomieszczenie musi być w odpowiedni sposób oświetlone. Większość osób nie zdaje sobie nawet sprawy jak wiele zależy od oświetlenia. Chodzi nie tylko o to, że pomaga w normalnym życiu po zmroku, lecz również ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Przez właściwe oświetlenie można pewne rzeczy podkreślić, wyróżnić, a inne ukryć. Sam wygląd konkretnego produktu też jest zresztą istotny – musi pasować do reszty mebli. Stąd też wiele osób ma duży problem z wyborem odpowiedniej lampy. Z przyjemnością przyszło nam testować lampy wiszące na kablu, pasujące przede wszystkim do wnętrz w stylu industrialnym. To modele o różnych kolorach kabli, dzięki czemu można je wpasować w różne aranżacje. Kto interesuje się tematem, bo ma zamiar kupić sobie niebawem podobny produkt, na pewno znajdzie w artykule mnóstwo inspiracji!

minimalistyczna-lampa-wiszaca-loft-bala-idealdesign

Lampa wisząca – do jakich wnętrz pasuje?

Lampa wisząca nadaje się do każdego typu wnętrz, ale wszystko zależy od tego, w jakim stylu sama jest wykonana. Jeśli chodzi o modele zawieszone na kablu, który jest widoczny i który stanowi główną ozdobę prostej lampy, jest to styl bardzo surowy, nadający się raczej do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. To obecnie bardzo popularny styl aranżacji wnętrz, który powstał jeszcze w latach 50’ XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przyczyną jego pojawienia się była konieczność zagospodarowania opuszczonych fabryk. Dawniej mieszkania aranżowane w takich wnętrzach nie cieszyły się popularnością i na pewno nie miały miana luksusowych. Dzisiaj jednak mnóstwo osób ceni takie aranżacje, ponieważ są jednocześnie surowe i ciepłe. Duże okna, wysokie sufity, mało ozdób, proste meble, stonowane kolory – mogłoby się wydawać, że to miejsca dosyć ponure. Często jednak właśnie odpowiednie lampy dodają im subtelności, wdzięku, a do tego rzucają na przestrzeń ciepłe światło – odpowiednio jasne, ponieważ najodpowiedniejsze lampy do takich wnętrz nie posiadają klosza. Takie lampy na kablu pasują do wnętrz w stylu loftowym – również do tak zwanego soft loft.

minimalistyczna-lampa-wiszaca-loft-hulub-3-idealdesign

Lampa wisząca – z czym ją zestawić?

Lampa wisząca pasuje do wielu różnych rozwiązań. Bardzo ciekawie wygląda zawieszona nad stołem – czy to niskim stolikiem kawowym, umieszczonym w salonie, czy też wysokim stołem w kuchni. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest umieszczenie takiej lampy na kablu nad wysepką roboczą w kuchni. Niektóre osoby zawieszają kilka lamp obok siebie – na całej długości wysepki. To bardzo interesujące rozwiązanie. Będzie tym ciekawiej wyglądać, gdy użyje się lamp z kolorowym kablem. Barwa może znacząco ożywić przestrzeń, a jeśli każdy kabel będzie innego koloru, powstanie bardzo wesołe wrażenie – i cała przestrzeń będzie jednocześnie idealnie pasować do stylu oraz wyróżniać się czymś szczególnym.

Lampa wisząca – gdzie kupić?

Mieliśmy okazję przetestować nowoczesne, designerskie lampy, którego producent to marka Kolorowe Kable. Wybór jest naprawdę duży, a produkty wysokiej jakości. To dobre oświetlenie, które w dodatku fantastycznie wygląda. Na pewno nie sprawdzi się w tych wnętrzach, które stawiają raczej na klasykę. Będzie to jednak doskonałe rozwiązanie do tych przestrzeni, które są nowoczesne, oryginalne. Lampy spodobają się ludziom, którzy lubią się wyróżniać – być może wręcz zaskakiwać. Na naszą szczególną uwagę zasłużył model LAMPA WISZĄCA LOFT HULUB 3L, o potrójnym źródle światła, który może z powodzeniem zawisnąć nad wysepką w kuchni. Spodobały nam się i inne rozwiązania tej marki – zwłaszcza LAMPA WISZĄCA LOFT BALA MIĘTOWA (dostępna jest i w innych kolorach). Barwna kula wyróżnia się w przestrzeni. Jej oprawa składa się z przewodu w oplocie, drewnianych kulek, metalowej maskownicy oprawki, a także metalowej podsufitki. Wszystkie wymienione produkty – i oczywiście dużo więcej – można znaleźć na stronie sklepu IDEAL DESIGN, pod adresem www.idealdesign.pl. Znajdują się tam towary cenionych marek – także Kolorowe Kable.