Wnętrza

Kolorowe, loftowe, wyjątkowe – czyli o lampach REFLEX marki TAR

TAR to marka polska i absolutnie wyjątkowa. Sama nazwa wzięła się od pierwszych trzech liter imion i nazwiska Tomasza Andrzeja Rudkiewicza – polskiego projektanta, odznaczającego się wielką pasją do wykonywania wyjątkowych lamp. Kolorowe, wspaniałe lampy w stylu loftowym pasują jednak nie tylko do surowych wnętrz. Można wśród nich znaleźć i takie, które sprawdzą się na przykład we wnętrzach nowoczesnych – a przecież to tak popularny obecnie styl! Jeśli chodzi o markę TAR, w artykule zamierzamy zająć się szczególnie lampami z serii REFLEX. To nietuzinkowa kolekcja, w której dojrzeliśmy pewne fenomeny. Jakie lampy z tej serii są najlepsze? Czym się wyróżniają i czy warto je mieć? Testujemy, doradzamy, wyjaśniamy!

lampa-wiszaca-tar-reflex-ideal-design

O lampach REFLEX

Jeśli ktoś interesuje się aranżacją wnętrz, nie trzeba chyba wcale tłumaczyć takiej osobie, że oświetlenie pełni arcyważną rolę w ostatecznym odbiorze całości. Być może w ciągu dnia widać tylko zewnętrzny wygląd lamp, jednak już wieczorem czy w nocy liczy się również to jak rozpraszają światło, ile go dają, jakiego rodzaju jest to światło, co najlepiej oświetla itp. Dlatego też lampy są projektowane i tworzone w różnych stylach – by jeszcze lepiej spełniały swoją rolę. To naprawdę ważne, by dobrać taki produkt oświetleniowy idealnie do potrzeb konkretnego wnętrza. Jednak liczy się i to, by był to produkt trwały, solidny – żeby było widać, że jakością nie odstaje od reszty i żeby rzeczywiście dawał dużo światła. Szczególnie jeśli wnętrze ogólnie jest ciemne, albo zostało w taki sposób umeblowane.

Lampy z serii REFLEX to produkty atrakcyjne wizualnie i oferujące wiele światła we wnętrzach. Rzeczywiście, tworzą się na nich specjalne refleksy, sprawiając, że cała przestrzeń wyjątkowo przytulnie się prezentuje. Zwłaszcza przoduje w tym absolutnie fantastyczna lampa wisząca REFLEX XL GOLD. Dostępna jest też w wersji białej oraz czarnej, ale nam najbardziej przypadła do gustu ta złota. To designerskie oświetlenie produkowane w Polsce, więc kupując ją do domu czy biura, wspiera się polski przemysł. Jest to ważna informacja – tym bardziej, że są to produkty, którymi naprawdę możemy się chwalić. Docenia się je nie tylko w naszym kraju! Wspomniany model to największa z dostępnych lampa REFLEX. Wnętrze klosza jest w kolorze złotym dla każdej z wersji – dodatkowo lampy są pokryte lakierem bezbarwnym dla ochrony. Warta uwagi jest również wersja grafitowa, matowa. W połączeniu ze złotym wnętrzem wygląda cudownie – niespodziewany akcent barwny w jednolitym otoczeniu. Dlatego do wnętrz, które są na tyle wyraziste, że wystarczy w nich jedynie jakiś jeden ciekawy akcent, albo których głównym założeniem ma być zachowanie szyku, jest to produkt doskonale dobrany!

lampa-wiszaca-tar-reflex-maxi-ideal-design

Nietuzinkowe produkty do wnętrz

Jeśli chodzi o inne, godne uwagi produkty marki TAR, wchodzące w skład serii REFLEX, warto szczególnie się zainteresować następującymi modelami:

lampa wisząca REFLEX STOŻEK

lampa wisząca REFLEX MAXI

lampa wisząca REFLEX MINI.

Każda z tych wersji będzie pasowała do wnętrz w stylu loftowym. Łatwo sobie wyobrazić, że zawisają w kuchni, albo w salonie. Sprawdzą się także w sypialni, albo nad kącikiem czytelniczym. Pierwsza z lamp najlepiej się prezentuje w wersji kolorowej. Zapewne przełamie bowiem monotonną przestrzeń, o którą niestety w stylu loftowym nie jest trudno. Dlatego taki akcent barwny – bardzo wyrazisty – jest szczególnie do takich wnętrz poszukiwany. Niektórzy dobierają jakieś dodatki czy obrazy – a przecież wystarczy wybrać wspaniałą, kolorową lampę Lampa stożek może być żółta, biała, czarna, czerwona. Najlepiej właśnie wybrać tę żółtą lub czerwoną. Biała będzie z kolei idealna nawet do wnętrz w stylu skandynawskim, które są pełne bieli i które lubią takie proste, minimalistyczne produkty.

Jeśli z kolei chodzi o pozostałe dwa produkty, które zostały wymienione, lampa wisząca w wersji MAXI i MINI dostępne są w wersji srebrnej, złotej lub w kolorze różowego złota. Wygląda to naprawdę zachwycająco nawet w dzień – a co dopiero kiedy zapada zmierzch i trzeb zaświecić światło. Zdecydowanie polecamy te produkty – można je wszystkie znaleźć na stronie www.idealdesign.pl!