Wnętrza

Rozgość się w wygodnym fotelu

Fotele są bardzo ważnym elementem w wielu wnętrzach. Pozwalają wygodnie się rozsiąść, wypocząć, zrelaksować się – czasem nawet można w nich zasnąć. Wiele osób marzy o posiadaniu kominka we własnym domu, z wesoło trzaskającym w nim ogniem, przed którym będzie można zasiadać w fotelu. Przykryjemy się kocem, z kubkiem kawy czy herbaty w ręce i z ciekawą książką. Czy nie tak wygląda wymarzony, zimowy wieczór dla wielu osób? Rzeczywiście, posiadanie w domu foteli – to znaczy przestrzeni, w której można wygodnie zasiąść samodzielnie, zamiast tłoczyć się z innymi (jak to ma miejsce na sofie czy narożniku) – to niemal niezbędny element w każdym salonie. Zwykle decydujemy się na posiadanie dwóch, w parze z kanapą, ale czasem wystarczy i jeden, byle był wyjątkowy. Co istotne, takie elementy muszą nie tylko świetnie się prezentować czy współgrać z całością. Muszą także być wygodne – tylko w takim wypadku zapewnią stosowny komfort odpoczynku! Wygodny, estetyczny fotel jest ważny nie tylko dla domowników, którzy będą w nim zapewne często siadać. Pełni również ważną rolę gdy przyjmuje się gości. Od jego wygody często zależy czy ktoś będzie do nas chętnie wracał i czy poczuje się dobrze w naszym domu. Jakie fotele są najwygodniejsze? Przygotowaliśmy dla Was małe zestawienie!

fotel-bujany-nino-idealdesign

Absolutne hity wśród wygodnych foteli

Prawdziwym numerem jeden, jeśli chodzi o wygodne, nowoczesne fotele do współczesnych wnętrz, to fotel RM58, marki VZÓR. To prawdziwa ikona wśród foteli, która zachwyca nie tylko wyrazistym kolorem (dostępnych jest ich wiele), ale też wygodą użytkowania. Kształt fotela jest bardzo ciekawy. Nawiązuje on do projektu Romana Modzelewskiego z 1958 roku. To ikona z okresu późnego modernizmu, która w tej chwili dostępna jest w wersji classic, mat, albo soft (tapicerowanej). Wersja z tworzywa sztucznego pięknie błyszczy, odbijając światło płynące z lamp. Niesamowity efekt w Twoim domu!

fotel-bujany-fameg-bj-9816-ideal-design

Wygodne fotele – numer dwa i trzy

Na kolejnych miejscach naszego zestawienia znalazły się:

fotel COZYBOY, z wysokim oparciem i o barokowym kształcie – w tym fotelu naprawdę można się zatopić, słodko zasnąć i wypocząć. Fotel nie tylko pięknie się prezentuje, ale zapewnia też niesamowitą wygodę. Już samo patrzenie na niego uspokaja, a dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, zatem można go również świetnie dobrać do reszty mebli w pomieszczeniu.

fotel BUJANY BJ-9816, nawiązujący do dawnych foteli, które występowały w polskich domach – to fotel, który przypomni Ci czasy odwiedzania swojej babci i dziadka. Jednocześnie w wersji marki FAMEG dostępny jest w wielu wersjach wybarwień drewna i tapicerki, dlatego też można go dostosować do potrzeb konkretnego wnętrza z absolutną łatwością. Warto wiedzieć, że fotel pozwala przyjemnie się kołysać, relaksując. To wspaniałe miejsce odpoczynku po uciążliwym dniu!

fotel-egg-ideal-design

Komfortowe fotele do salonu

Jeśli chodzi o polecane przez nas produkty, nie jest to oczywiście koniec! Wśród testowanych przez nas mebli było jeszcze wiele innych, wartych uwagi modeli, jednak kolejne trzy zapadły nam najbardziej w pamięć. Są one zresztą również hitem sprzedażowym, więc z powodzeniem można uznać, że nie cieszą się taką sympatią jedynie z uwagi na wygląd. Muszą być naprawdę wygodne! Mowa o następujących modelach:

fotel EGG – jajowaty kształt, wygodne siedzisko, stosowne oparcie dla kręgosłupa. To wielkie zalety tego ciekawego modelu, dostępnego wśród designerskich mebli matki KING HOME. To fotel zaprojektowany przez Arne Jacobsena dla Hotelu Radisson SAS w Kopenhadze w 1958 roku. Dostępny jest w licznych wariantach kolorystycznych.

fotel BUJANY NINO – wyjątkowy fotel, który zapewnia spokojny odpoczynek, jak za dawnych lat. Lekkie kołysanie przypomni czasy dzieciństwa, a wygodne siedzisko i oparcie (w odróżnieniu do wielu innych foteli bujanych) naprawdę zapewnia wielki komfort.

fotel BEJOT OXXO OX 424 – jak wszystkie inne, także i on jest dostępny na stronie sklepu internetowego www.idealdesign.pl. Jest to bardzo piękny, komfortowy fotel, o minimalistycznym designie, który na pewno wielu osobom się spodoba i będzie pasował do wielu różnych wnętrz.