Wnętrza

Jaki stół do jadalni wybrać?

Jadalnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To właśnie tam zbiera się rodzina, żeby razem zjeść obiad. Właśnie tam również zbierają się czasem goście, w trakcie uroczystych obiadów czy spotkań. Nie w każdym domu jest miejsce na oddzielną jadalnię, więc czasami wydziela się na nią miejsce w salonie. W większości jednak znajduje się albo w oddzielnym pomieszczeniu, albo (częściej) oddzielona wysepką od kuchni. Bez względu jednak na to, ile jest w jadalni miejsca na stół i krzesła, i gdzie zostaje wydzielona dla nich przestrzeń, każdy chciałby posiadać w domu meble możliwie jak najlepszej jakości. Powinny to być produkty estetyczne i wygodne w użytkowaniu. Wszystkim, którzy rozważają w tej chwili zakup tego istotnego elementu pragniemy polecić kilka znakomitych modeli! Co warto kupić do domu i dlaczego?

Nowoczesny stół do jadalni – ale jak duży?

Rodziny mogą być liczne lub małe, jednak jeśli tylko jest na to miejsce w domu, warto zakupić nieco większy stół do jadalni. Będzie to dobre rozwiązanie na wszelki wypadek – gdyby przyszło wyprawiać w domu jakąś uroczystość, jak na przykład bierzmowanie, komunia czy zaręczyny. Mieliśmy okazję przetestować kilka sporych stołów, które na pewno będą idealnie pasować do współczesnych wnętrz. Polecamy szczególnie STÓŁ ROZKŁADANY ARCOS. Model ten można składać i rozkładać – uzyskując taką długość, jaka będzie akurat potrzebna. Stół jest prosty w formie, więc można go uznać za model uniwersalny. Bez rozkładania stół pomieści 8-10 osób. Po rozłożeniu może zaś przy nim siedzieć nawet 16-20 osób! Dużo mniejszym stołem jest STÓŁ ARGO. To okrągły model, który równie dobrze sprawdziłby się w salonie, gdyby nie jego wysokie nóżki. Stół jednak także można rozłożyć, przez co zyskuje się miejsce dla dodatkowych osób. Naszą uwagę bardzo przyciągnął też STÓŁ ROZKŁADANY DANTE 120. Stół ten najlepiej będzie się prezentował w jadalni utrzymanej w stylu skandynawskim. To bowiem stół o białym blacie, z drewnianymi nóżkami. Po rozłożeniu stół nadaje się dla 8 osób, przy czym warto wiedzieć, ze dostępny jest również model o wiele większy, który po rozłożeniu ma 220 cm. Dla mniejszej rodziny mamy stół w podobnej stylizacji – STÓŁ TRIPLE 115. Biały blat i 3 nóżki, minimalistyczny design i idealne dopasowanie do skandynawskich wnętrz – to charakteryzuje ten model stołu. Urzekła nas też mały, nieco kawiarniany, uroczy STÓŁ TRIVENTI KWADRATOWY. Lekka forma, naturalne drewno jesionowe, kwadratowy, zaokrąglony na rogach blat – ten stół jest naprawdę piękny!

Designerski stół do jadalni – najciekawsze modele

Warto zwrócić uwagę na stoły, które nadają się także do ogrodu. Przecież również na tarasie czy pod namiotem w ogrodzie można ustawić stół, który będzie się nadawał do spożywania na przykład grillowanych potraw, czy też picia kawy na powietrzu. Pod tym względem najlepszym modelem jest STÓŁ JADALNIANY SIMPLET SKINNY WHITE. Oryginalny design sprawia, że każda przestrzeń prezentuje się jeszcze lepiej! Jeśli komuś zależy na oryginalnym wyglądzie stołu, na pewno będzie też zachwycony modelem ze złoconymi nóżkami. STÓŁ OWALNY VIKTOR I świetnie podkreśli nie tylko nowoczesne, ale i klasyczne pomieszczenia. Biały, okrągły blat stołu, pasujący do nowoczesnych przestrzeni (najbardziej do wnętrz industrialnych, loftowych), to STÓŁ DSR OKRĄGŁY, którego podstawa nawiązuje do Wieży Eiffla. Mieliśmy też okazję siedzieć przy modelu LUCENTE 140X80. Prosty, biały, błyszczący blat znakomicie się prezentuje i w małych, i w dużych jadalniach. Najlepiej wygląda, gdy dobierze się do niego również białe krzesła.

Meble włoskie, meble polskie – czyli gdzie kupić stół?

Polskie meble w niczym nie ustępują zagranicznym. Stąd też możliwość wyboru do swojej jadalni także i polskich stołów! Znakomitym pomysłem jest zakup stołu PLANET, marki RAGABA. To okrągły stół, którego blat może być drewniany, ale można również zamówić go w różnych kolorach. Jeśli jednak ktoś woli meble włoskie, będzie zachwycony modelem NATURAL METROPOLIS ROUND TOP. To designerski stół o przejrzystym blacie i o obrotowych stopkach do poziomowania. Wszystkie wymienione w artykule modele można znaleźć w sklepie IDEAL DESIGN, pod adresem www.idealdesign.pl. Warto tam zajrzeć!