Wnętrza

Jakie meble wybrać na balkon i taras?

Do wyboru mamy meble w tworzywa sztucznego, drewniane, metalowe, z aluminium. Jakie wybrać, aby były idealne?

Materiały

Na tarasie i balkonie możemy ustawić meble wykonane z aluminium i szkła. Są bardzo lekkie i zajmują bardzo mało miejsca. Nie sprawdzą się jednak na wietrznych tarasach i balkonach. Hitem od kilku letnich sezonów są meble metalowe. Są bardzo solidne i ciężkie. Do tego mogą mieć bardzo różne kształty: finezyjne, proste, nowoczesne. Są fabrycznie zabezpieczone przed niekorzystnymi i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale mimo to należy chronić je przed wilgocią. Pamiętaj także, że metal bardzo się nagrzewa na słońcu. Do metalowych mebli musisz więc dokupić poduchy. Bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne są meble z technorattanu. Bardzo komfortowe są także meble wykonane z drewna. Do wyboru mamy tańsze meble z rodzimych gatunków, jak również z drewna egzotycznego. Meble te musimy przechowywać w miejscach suchych.

Jak pielęgnować meble?

Najłatwiejsze w utrzymaniu są meble z technorattanu. Wystarczy umyć je pod bieżącą wodą. Meble z metalu czyścimy miękką szmatką. Te z drewna, zarówno z gatunków rodzimych, jak i egzotycznych, posłużą nam długo, jeśli przed nadejściem lata pokryjemy je warstwą impregnatu.

Zrób meble sama

Bardzo dużą popularnością cieszą się od kilku lat samodzielnie wykonywane siedziska z palet. Wystarczy paletę wyszlifować papierem ściernym lub szlifierką i przymocować do niej nóżki w kształcie klocków. Całość pomaluj farbą w wybranym przez siebie kolorze. Kup w sklepie z artykułami tapicerskimi grubą gąbkę, obszyj ją tkaniną w kratkę. Siedzisko jest gotowe. Ze skrzynki na owoce możesz zrobić także stolik. Wyszlifuj ją, odkurz i pomaluj farbą w tym samym kolorze, co siedzisko. Pomalowane skrzynki na owoce możesz też zamocować na ścianie. Spełnią się w roli półek na drobiazgi lub kwiaty.

Latem o wiele przyjemniej jest wypić filiżankę kawy na balkonie lub tarasie. Wybór mebli, które pozwolą spędzać czas na świeżym powietrzu jest bardzo duży.