Wnętrza

Borcas – meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski podbił serca mnóstwa osób na całym świecie – nadal jest zresztą najpopularniejszym stylem aranżacji wnętrz. Kto lubi prostotę, czystość formy, naturalne tworzywa, dbałość o ekologię, a także jasne, niezagracone przestrzenie, temu taki styl będzie idealnie odpowiadał. Nie wystarczy jednak wszystko właściwie ustawić – trzeba również zakupić stosowne meble. Nowoczesne meble marki Borcas sprawdzą się w takich wnętrzach idealnie – a my podpowiadamy które i dlaczego są najlepsze z najlepszych!

meble borcas ława brann ideal design

Borcas – co wybrać?

Borcas to marka inspirująca się stylem skandynawskim – tworzy produkty proste w formie, pasujące do wnętrz minimalistycznych i sprawdzające się w otoczeniu osób, które nie lubią zagraconych przestrzeni. Żeby stworzyć produkt ładny, estetyczny, nowoczesny, a jednocześnie pozbawiony udziwnień, trzeba sporo się natrudzić – dlatego najlepiej celować w gotowe projekty, które na dodatek są wygodne w użytkowaniu, ponieważ zaprojektowane zostały przez specjalistów z branży. Borcas wie co robi – dlatego warto zaufać tej marce!

Marka specjalizuje się w tworzeniu mebli o dowolnym kolorze i z metalowymi dodatkami (kolor metalu również można wybrać). W związku z tym klienci mają naprawdę duży wybór i mogą sami decydować co najbardziej się im przyda i co najbardziej się im podoba. W dodatku nie są to rozwiązania nastawione jedynie na istnienie pojedyncze – produkty można ze sobą nie tylko zestawiać, ale i łączyć, tworząc w efekcie większą całość. Na przykład z trzech małych stolików można stworzyć dużą ławę. Podobają nam się takie możliwości, stąd uważamy firmę Borcas za bardzo wartą uwagi – każdy może znaleźć coś dla siebie.

meble borcas regał bakke ideal design

Borcas – polecane meble

Testowaliśmy różne produkty tej marki, ale w oko wpadły nam szczególnie nowoczesne regały. Najciekawszy jest chyba ten przypominający nieco drabinę, ponieważ świetnie się nadaje do każdego pomieszczenia. Znajdzie swoje miejsce zarówno w spiżarce, jak i w salonie, gabinecie, czy też w pokoju dziennym lub dziecięcym. Jeśli chcemy, może służyć w domu lub w kuchni. Można także wystawić mebel na taras, żeby zrobić z niego kompozycję pełną kwiatów. Chodzi oczywiście o regał BAKKE, który z zielonymi roślinami (zwłaszcza paprotkami) prezentuje się po prostu świetnie. Co ciekawe, drewniane półki zostały w tym meblu przymocowane do stelaża w niewidoczny, bezśrubowy sposób. Dzięki temu prezentują się jeszcze lepiej, bo wyglądają jak zawieszone w powietrzu.

meble borcas komoda glomma ideal design   komoda glomma borcas ideal design

Spodobała nam się również komoda, która jest funkcjonalna i przyjemna dla oka. Komoda GLOMMA należy do kolekcji Oslo i również jest uniwersalna – sprawdzi się w każdym miejscu. Cztery szuflady są dość pojemne, żeby zmieścić w nich wszystkie potrzebne rzeczy, które chcemy jednocześnie ukryć przed wścibskimi oczami obcych. Komoda została wykonana z drewna dębowego, które słynie ze szlachetności oraz z wytrzymałości. Opiera się zaś na czterech mocnych, metalowych nogach, ustawionych pod kątem, zamiast – jak w zwykłych szafkach – na wprost. Te i inne meble drewniane można zakupić w sklepie internetowym www.idealdesign.pl. Zachęcamy, bo naprawdę warto!

regal sky borcas ideal deisgn

Do czego dobierać?

Wszystkie meble Borcas pasują przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz – z uwagi jednak na prostą formę możemy w takich wnętrzach nie tylko zastosować mnóstwo elektroniki (dla równowagi z naturą), lecz także i dodać jakieś ciekawe dekoracje – nawet i bardzo fantazyjne. W ten sposób przełamiemy prostotę, czyniąc wnętrze oryginalniejszym. Można również eksperymentować z kolorem, to z niego czyniąc motyw przewodni i główny punkt jakiegoś pomieszczenia. Mowa zresztą nie tylko o kolorze ścian, lecz nawet i o kolorze prezentowanych produktów, ponieważ – jak wspomniano – istnieje pewna dowolność w wyborze. I warto – wnętrze tylko na tym zyska! My jesteśmy zadowoleni z wszystkich przedmiotów i wiemy na pewno, że zakocha się w nich każdy, kto tylko się na nie zdecyduje. Osobiście wybraliśmy dekoracyjną lampę, żeby współgrała z prostym stolikiem i w ten sposób przełamywała pozorną monotonię.