Wnętrza

OZCAN – designerskie produkty oświetleniowe

Możemy mieć w domu najpiękniejsze, najbardziej oryginalne meble, jednak jeśli nie zadbamy o właściwe oświetlenie żadne nie będą się prezentować należycie. Oczywiście, w dzień chodzi o to, żeby do środka wpadało możliwie jak najwięcej światła naturalnego – konieczne jest zatem odpowiednie ustawienie wszystkiego i rozplanowanie w przestrzeni. Jeśli jednak chodzi o to jak wygląda pokój, gdy zapadnie zmierzch, wszystko zależy od zastosowanego światła sztucznego. Wiedząc jak wielką wagę należy przywiązywać do dodatków (w tym także i lamp), testujemy nowego producenta – firmę OZCAN. Czym się wyróżnia i po co w szczególności warto sięgnąć?

ozcan ideal design lampy designerskie

Nowoczesne meble i oświetlenie

Jeśli w danym pomieszczeniu stawiamy nowoczesne, wyjątkowe meble, zastosowane dodatki nie mogą być nudne. Warto zadbać więc o to, żeby były możliwie jak najbardziej wyraziste, ale oczywiście w rozsądnych granicach. Kiedy jednak w danym pomieszczeniu stawiamy raczej na klasykę, dodatek w postaci intrygującego wizualnie oświetlenia może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę – lampa będzie stanowić centralny punkt takiego wnętrza i zachwycać wszystkich gości, jednocześnie służąc domownikom. W kolekcji firmy OZCAN jest tak wiele ciekawych lamp i designerskich żyrandoli, że aż ciężko wybrać te najlepsze – my jednak próbujemy! Wszystko można kupić na www.idealdesign.pl!

lampa balonik ozcan ideal design

Lampa-balonik do wnętrz

Najbardziej spodobał nam się pomysł na lampę czy to do gabinetu jakiegoś grafika komputerowego, czy też do pokoju dziecięcego – jednym słowem, do wnętrza ciekawego, w którym będzie przebywać nietuzinkowa osoba. Lampa-balonik, która może występować pojedynczo, albo oczywiście w grupie, to naprawdę świetna rzecz – oświetlenie designerskie i prawdziwie nowoczesne. Z pomysłem, kolorowe, a jednocześnie bardzo użyteczne! Dostępne kolory są różne – nawet biały, który oczywiście będzie dawał najwięcej światła, choć barwne są najbardziej efektowne. Klosz lampy został wykonany ze szkła, a dostępny jest w dwóch różnych rozmiarach. Jeśli to tylko możliwe, warto się w podobną rzecz zaopatrzyć, bo naprawdę dodaje przestrzeni uroku i sam widok plafonu poprawia humor.

lampa ozcan ideal design

Lampy nie z tej ziemi

Wśród lamp, które najbardziej przypadły nam do gustu i które z powodzeniem możemy polecić jako najbardziej oryginalne i użyteczne, znalazły się:

– lampa wisząca LED OZCAN 5620-8 Chrom

– lampa wisząca LED OZCAN 5647-1A

– plafon LED OZCAN 5566-3.

Wszystkie trzy lampy wyróżniają się czymś szczególnym – ciekawą formą. Każda oczywiście w nieco inny sposób. Niewątpliwie najbardziej nieziemska jest ostatnia, przypominająca nieco lecący pojazd kosmiczny. Energooszczędny plafon zapewnia równomierne oświetlenie (jasne światło o neutralnej barwie), a jego klosz został wykonany z tworzywa sztucznego, podczas gdy sam stelaż ze stali w kolorze białym. Najlepiej zamontować podobną konstrukcję w pokoju dziennym, gdzie najlepiej będzie zaakcentowana, jednak również przedpokój, łazienka czy kuchnia mogą być odpowiednim dla niej miejscem, jeśli tylko właściwie zaaranżujemy przestrzeń.

Jeśli chodzi o dwie pozostałe lampy, najbardziej przypadła nam do gustu ta przypominająca stalową chmurkę. Coś takiego naprawdę może wzbogacić przestrzeń, a „achów” i „ochów” od osób, które się zetkną z podobną, nowoczesną lampą z pewnością zbierzemy mnóstwo. Chodzi o model 5620-8 Chrom. Unikalny design zapewniają chromowane kamienie, będące – co ciekawe – również źródłem światła. To znaczy, że zaświecona lampa będzie jeszcze ciekawsza, niż normalnie. Obudowa lampy wykonana została ze stali w kolorze chromu z mlecznymi kloszami z tworzywa sztucznego. Samo światło ma przyjemną barwę, a lampa jest energooszczędna. Nie może jej zabraknąć w domu żadnego fana intrygujących rozwiązań!

lampa drewniana ozcan ideal design

Lampy drewniane do domu

W prezentowanej kolekcji nie zabrakło ciekawych w formie lamp drewnianych – dla tych, którzy są fanami takich rozwiązań. Można zdecydować się na te nieco prostsze, bardziej klasyczne, albo te naprawdę oryginalne. Z pewnością te drugie pasują do wnętrz bardziej klasycznych, gdzie będą mogły wnieść nieco więcej życia. Najciekawsza – naszym zdaniem – jest wyjątkowa lampa LED OZCAN 6314-1.