Wnętrza

Jaki regał na książki wybrać do salonu?

W niektórych mieszkaniach jest dość miejsca na oddzielny gabinet, gdzie można spędzać czas na czytaniu, czy też zająć się dodatkową pracą. W takim gabinecie przeważnie stoją szafy z mnóstwem wartościowych książek, przekazujących wiedzę naukową, albo opowiadających o przygodach znanych bohaterów. Typ książek, jakie się kupuje do domowej biblioteczki uzależniony jest już od indywidualnych upodobań konkretnego człowieka. W podobny sposób od właściciela domu zależy jak będzie wyglądać regał, na którym ustawi książki. Warto jednak dodać, że w większości współczesnych mieszkań nie da się wydzielić oddzielnego pomieszczenia na biblioteczkę, więc trzeba znaleźć na to miejsce w salonie. Tworzymy wówczas specjalny kącik czytelniczy, gdzie ustawia się regał pełen książek, lampę stołową lub podłogową oraz wygodny fotel, w którym można się wygodnie ułożyć w czasie czytania lektury. Wybór odpowiedniego regału jest istotny, gdyż z jednej strony powinien on wizualnie oddzielać jedną część pomieszczenia od drugiej, jednak z drugiej strony musi pasować do reszty mebli i dodatków. Inaczej wprowadzi do przestrzeni wrażenie chaosu, którego nikt przecież nie chce. Doradzamy jaki regał wybrać, by nie żałować!

designerski-regal-drabinka-ashme-ragaba-ideal-design

Regał dopasowany do wnętrza

Istnieją różne możliwości aranżacji wnętrz – ponieważ w tej chwili mamy wszyscy naprawdę olbrzymi wybór. Można nawet co jakiś czas modyfikować wygląd pomieszczenia i to całkowicie! Jednakże warto postawić raczej na to, co jest w tej chwili najmodniejsze, a co jednocześnie będzie na tyle klasyczne, by mogło przetrwać wszystkie te ewentualne zmiany. Książki są tradycyjne w swej wymowie, choćby opowiadały o najbardziej nowoczesnych sprawach. Dlatego solidny regał, który pozwoli wydobyć ich piękno, podkreślić ich wartość, a jednocześnie ochronić je przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, to istotny wybór do salonu. Wybór, nad którym warto się nieco więcej zastanowić, zamiast kupować pierwszy model, który się komuś spodoba.

designerski-regal-welge-sailor-ideal-design

Regał – kilka naszych propozycji

Pracując w branży wnętrzarskiej, mamy wyjątkowe możliwości testowania licznych produktów meblowych, by sprawdzić które z nich są najbardziej warte rekomendacji. Przedstawiamy zainteresowanym najlepsze propozycje regałów na książki do salonu, które na pewno sprawdzą się wszędzie. Można je kupić na stronie www.idealdesign.pl. Co nas najbardziej poruszyło?

1. Regał o zmiennych wysokościach projektu Rajmunda Teofila Hałasa z 1959 roku – lata mijają, a produkt ten nadal cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Co więcej, świetnie pasuje do współczesnych wnętrz, umeblowanych w stylu nowoczesnym czy skandynawskim.

2. Regał drabinka ASHME – dostępny w różnych kolorach regał marki RAGABA świetnie się sprawdzi w nowoczesnych przestrzeniach.

3. Półka DARKENBERG – wykonana z metalu i drewna półka marki ACTONA świetnie się wpisuje w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Na pewno znajdzie wielu zainteresowanych jej zakupem, a kiedy już znajdzie się w salonie, będzie przyciągać zachwycone spojrzenia odwiedzających. Część z nich na pewno skłoni nawet do czytania!

4. Regał LADDER – przypominający drabinę regał, którego półki połączone są metalową ramą w solidny, prosty sposób. Całość jest bardzo wytrzymała, a utrzyma nie tylko książki, ale też na przykład wazony z kwiatami czy radio.

5. Regał SEAFORD III – regał, który sprawdzi się w wielu wnętrzach i jest w stanie pomieścić wiele książek. Nie tylko jest to produkt funkcjonalny, ale i dekoracyjny. Będzie pasować do salonu, pokoju dziecka, sypialni, gabinetu czy biura.

6. Regał SAILOR – nasz bezapelacyjny numer jeden, jeśli chodzi o regały na książki. Prezentuje się wspaniale, zmieści wiele przedmiotów, a do tego jest bardzo wytrzymały. Przypomina żagiel i jest to regał ścienny, którego pionowa część została wykonane z litego dębu olejowanego na kolor naturalny, a pozostałe części półki zrobiono ze stali malowanej proszkowo.

7. Regał WALL – również przypominający drabinę regał, który można zakupić albo w kolorze białym, albo czarnym.