Wnętrza

Urządź swoje wnętrze w stylu skandi

Styl skandynawski jest w tej chwili nadal uważany za najpopularniejszy. Wybiera go wielu mieszkańców w różnych krajach, ponieważ jest stosunkowo prosty, jasny, a zapewnia wrażenie przyjaznego, przytulnego wnętrza. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób interesuje się w tej chwili aranżacją domu czy mieszkania właśnie w tym stylu. Tym bardziej obecnie, gdy promowany jest ekologiczny tryb życia i wystrój wnętrz powinien być w związku z tym możliwie jak najbardziej naturalny. Jasne kolory, duża ilość światła, przytulne przestrzenie, drewniane meble i barwne dodatki – to wszystko zapewnia stylowi skandynawskiemu stabilne miejsce na podium najpopularniejszych obecnie rodzajów aranżacji wnętrz. Żeby jednak całość rzeczywiście idealnie ze sobą współgrała, warto nie tylko interesować się ogólnymi zasadami aranżacyjnymi tego stylu, ale również dobrać stosowne meble i dodatki. Duńska marka ACTONA urzekła nas ostatnio swoimi meblami w stylu skandynawskim. Kto, jak nie sami Skandynawowie, najlepiej projektuje takowe sprzęty? Specjalnie dla naszych czytelników testujemy najciekawsze, designerskie, nowoczesne meble ACTONA!

regał darkenberg actona ideal design

Piękne meble do salonu – i nie tylko!

Styl skandynawski pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Dlatego też można urządzić w tym stylu nie tylko własne mieszkanie, ale też na przykład biuro. Będzie to nie tylko postępowanie bardzo na czasie, lecz przede wszystkim kojące dla pracowników – styl skandynawski jest bowiem przytulny, jasny. W takich wnętrzach po prostu ma się lepsze samopoczucie i znacznie łatwiej się pracuje. Wśród propozycji marki ACTONA, które będą pasować do różnych wnętrz, można wyróżnić różne krzesła, stoliki, stołki, półki i regały. Na www.idealdesign.pl można znaleźć wiele takich designerskich mebli – w tym także sofy, narożniki i biurka tej marki! Dobierając je do siebie we właściwy sposób, można uzyskać piękny, spójny efekt. Bardzo przyjemny dla oka i niewątpliwie wygodny w codziennym użytkowaniu!

fotel balfour actona ideal design

Półka Darkenberg do Twojego domu

Wśród produktów meblowych, które szczególnie nam się spodobały, pierwsze miejsce niewątpliwie zajmuje półka Darkenberg. Ten element wyposażenia wnętrz sprawdzi się tak w firmie, jak i w domu – zarówno w salonie, jak i w gabinecie, w sypialni lub w pokoju dziecka. Półka wykonana została z metalu i drewna i wpisuje się w najnowsze trendy designu. Konstrukcja może być biała lub czarna, dzięki czemu można ją dostosować do potrzeb każdego wnętrza. W większości pomieszczeń w stylu skandynawskim niewątpliwie najlepiej sprawdzi się jednak wersja biała. Na półkach można sporo zmieścić, więc będzie to idealny dodatek na książki, segregatory, rośliny doniczkowe itp. Idealnym dodatkiem do tego mebla może być również regał Seaford III, łączący fornir dębowy z metalową ramą. Urzekł nas także wyjątkowo regał Belfast, który prezentuje się wielce nowocześnie. Sprawdzi się naprawdę wszędzie, a spora ilość miejsca, które udostępnia sprawia, że naprawdę można tak zmieścić wiele użytecznych rzeczy. Tym sposobem wprowadza się więcej porządku w domu.

fotel astro actona ideal design

Wygodne siedziska do domu i firmy

W wielu firmach potrzebne są specjalne kąciki kawowe, do przyjmowania przy nich ważnych gości. Takiego kącika nie może też oczywiście zabraknąć w domu. Liczy się zatem posiadanie funkcjonalnego i wygodnego stolika oraz wyjątkowych, wygodnych i pięknych foteli czy krzeseł. ACTONA posiada spory wybór w tym względzie – nam udało się zaś przetestować kilka modeli! Jeśli chodzi o dostępne stoliki kawowe, stolik Hixon jest naprawdę wygodny i zjawiskowy. Kto potrzebuje nieco niższego modelu, może zdecydować się na stolik Tipton L. Doskonale będą pasować do tych modeli przepiękne, zapewniające komfort fotele marki ACTONA – na przykład fotel Astro, dostępny w kilku kolorach, albo fotel Balfour, który dostępny jest z dodatkowym podnóżkiem. Jest zresztą tak wygodny, że naprawdę nie chce się z niego schodzić, gdy człowiek już w nim usiądzie. Zapewnia podparcie pod kark, pozwalając odpocząć należycie po męczącym dniu. Dostępny jest w modnym, jasnoszarym kolorze lub w barwie turkusowej, która wspaniale współgra z bielą – barwą przeważającą w większości skandynawskich wnętrz.