Wnętrza

TALUKKO – Meble dla fanów oryginalności

Co jakiś czas przedstawiamy czytelnikom nową markę meblową – wszystkie nasze propozycje mają w sobie jakiś charakterystyczny rys, oryginalność przypisaną do konkretnej firmy. Talukko nie jest wyjątkiem – to marka meblowa, która tworzy bardzo specyficzne produkty, jakie z pewnością przypadną wielu osobom do gustu. Wszystkie rzeczy, o jakich będziemy mówić, można znaleźć na stronie www.idealdesign.pl – gdyby zatem ktoś był zainteresowany zakupem, powinien szukać właśnie tam! Dlaczego wybraliśmy właśnie Talukko na kolejny wpis? Ponieważ urzekły nas produkty tej marki – przede wszystkim szafki, które z jednej strony są bardzo wyraziste, a z drugiej prezentują się swojsko, nadając pomieszczeniu pewnej przytulnej atmosfery. Talukko to marka meblowa, która charakteryzuje się wielką dbałością o szczegóły i ciekawymi pomysłami. Wszystkie elementy – nawet pochodzące z różnych kolekcji – są przy tym w jakiś sposób ze sobą spójne, co przekłada się na możliwość tworzenia interesujących aranżacji. Co warto wiedzieć o marce?

szafka rtv midi talukko drewniana komoda polski design ideal design sklep

Talukko – opis firmy

Talukko to firma bazująca na 30-letnim doświadczeniu zakładu produkującego meble PAGOK – Meble. Nowa marka powstała zaś w związku z pasją do tworzenia drewnianych przedmiotów – jest to ulubione tworzywo firmy. Przy tym tradycyjny materiał nie oznacza wcale, że i przedmioty muszą być ściśle tradycyjne. Firma ma świeże spojrzenie na dekorację wnętrz, dlatego tworzy produkty, które spodobają się również, a może przede wszystkim fanom nowoczesnego wystroju. To oryginalne przedmioty, łączące w sobie różne kolory, faktury i formy.

talukko designerska komoda widey drewniana polski design sklep ideal design

Drewno – idealny materiał

Drewno jest rzeczywiście bardzo specyficznym materiałem, którego w dekoracji wnętrz w zasadzie nie może zabraknąć. Nie powinno, ponieważ jest to materiał związany od wieków z ludźmi i połączony z ich psychiką. Tak mocno zakorzenił się w naszej zbiorowej świadomości, że po prostu czujemy się lepiej w jego otoczeniu. Jeśli zatem ktoś pragnie wprowadzić do danego pokoju przyjazną atmosferę, poczuć się w nim bezpiecznie, sprawić, że goście i inni domownicy będą odczuwali specyficzne, wizualne ciepło i spokój w danej przestrzeni, to powinien zdecydować się właśnie na drewniane meble. Talukko daje takie możliwości – bazuje bowiem przede wszystkim na drewnie. Warto też wiedzieć, że wszystkie designerskie meble zostały wyprodukowane w Polsce – kupując produkty tej marki, wspieramy zatem polskie wzornictwo przemysłowe. To idealne meble do salonu i meble do wyposażenia biur. Sprawdzą się znakomicie również w pokojach dziecięcych, w sypialniach, w gabinetach – zresztą, wszędzie. Należy tylko wybrać odpowiedni produkt i właściwie zaaranżować cały wystrój.

designerska komoda talukko drewno polski design ideal design sklep internetowy    komoda tiny talukko drewno

Talukko – nasze propozycje

Ciężko jest opisywać i polecać producenta, bez skupienia na jego produktach. Dlatego w tym miejscu chcemy powiedzieć nieco więcej na temat mebli Talukko. Meble drewniane, które szczególnie nas urzekły to szafki – świetnie wpasują się w każdy wystrój, mają stałą formę, ale jednocześnie widać w nich eksperymentowanie z kształtami, są poręczne, a jednocześnie wyglądają nowocześnie, elegancko. Wszystko to sprawia, że Talukko to marka nie tylko dekoracyjnych, ale również funkcjonalnych przedmiotów. Pod telewizor polecamy szafkę RTV w wersji KOOBIK albo MIDI. Warto wiedzieć, że marka tak bardzo polega na guście swoich klientów, że pozwala im samodzielnie dopasować kolory użyte w środku. Oczywiście, bazując na dostępnych w danym wypadku barwach. Na przykład w wersji KOOBIK korpus szafki wykonany jest w płyty wiórowej oklejanej naturalnym dębowym fornirem. Uchwyty i podstawę wykonano zaś z naturalnego drewna dębowego, a pozostałe elementy z płyty wiórowej, MDF-u i sklejki liściastej. Świetna jest także komoda niska LOW czy komoda wysoka HIGH. Można je ze sobą zestawiać, dopasowywać podobne kolory, ale wprost przeciwnie – zestawiać je ze sobą na zasadzie kontrastujących barw, tym samym tworząc bardziej kolorowe wnętrze. Nam wszystko bardzo się podoba – wierzymy więc, że nasi czytelnicy również będą zachwyceni!

designerska szafka rtv midini talukko polski design ideal design